Чим жив Луцьк у 2024 році. Результати дослідження Urban Vision Lutsk
Луцькі архітектори та урбаністи підбивали підсумки 2024 року та планували наступний.
Завершився другий рік першого урбаністичного дослідження Луцька — Urban Vision Lutsk . Команда проєкту зібралась у misto.cafe 19 грудня, аби разом згадати насичений подіями рік.
У 2024 році команда провела 6 лекцій Urban Talks 2.0 з архітекторами, урбаністами, дизайнерами та 9 воркшопів на різних локаціях міста, які відвідали сотні учасників.
Найбільше лучанам запам’яталися:
лекція про Смарагдову мережу;
сплав річкою Стир та дослідження її спортивного потенціалу;
дискусія про луцький велорух та розвиток велоінфраструктури міста;
розмова з польськими архітекторами про збереження історичної пам’яті в громадському просторі;
воркшопи з перетворення парку на Набережній та відродження дитячої залізниці.
«У 2024 році Urban Vision Lutsk став активно гастролювати урбаністичними і не тільки форумами. Наша команда стала частинкою шести неймовірних історій: ми розповіли про Луцьк на урбаністичних форумах у Львові, Чернівцях, Житомирі, стали партнерами форуму „Комплексного просторового планування громад — основа сталого розвитку України“, який організувала у Луцьку USAID «ГОВЕРЛА», презентували наш Urban Vision Lutsk на артфорумі у МСУМК у Луцьку та на Форумі інклюзивності в Києві», — розповідає Лідія Гонтар, проєктна менеджерка Urban Vision Lutsk.
Постійний учасник воркшопів Urban Vision Lutsk архітектор та експерт misto.reboot Тарас Дацюк додав, що життя міста «кипіло» увесь рік.
«Я був в шоці, скільки всього відбулося за цей час. Для мене супернадихаючим прикладом спільнотворення стала ковзанка в парку, яку лучани на початку року самі розчистили, щоб покататися», — каже він.
Разом згадували, чим жив Луцьк протягом року:
три нові книги про Луцьк — «Луцький модернізм», «Луцьк. Тисяча років життя та історії» Олександра Котиса та збірки історій «Вежа через [о]»;
відкриття скульптури «Зерно» на перетині вулиць Кривий Вал та Лесі Українки;
поява двох нових кликунів та створення інтерактивної мапи «Луцькі кликуни»;
облаштування зеленої зони поруч із «Молодіжним центром» на території духовної семінарії для заходів просто неба, роботи та відпочинку;
перший інклюзивний літературний фестиваль «Фронтера»;
фестиваль вуличних культур;
відкриття кафе суспільного впливу misto.cafе, 80% прибутків якого залучатиметься на втілення соціальних ініціатив лучан;
презентація в Музеї сучасного українського мистецтва Корсаків найбільшої у світі картини «Космогонія»;
поява аудіовізуальної студії для молоді на базі ЛНТУ.
У 2025 році команда Urban Vision Lutsk планує досліджувати нові локації міста, запрошувати цікавих спікерів.
«Луцьк став домівкою для багатьох українців. На реабілітацію повертаються воїни, які потребують безбар’єрного простору. Ми повинні працювати над тим, аби місто було зручним, доступним та красивим», — підсумувала Лідія Гонтар.