Що подивитися? Спитали у творців анімаційної студії «Імаго»
Філософські мультики про сенс життя, дружбу і довіру до світу.
Існує стереотип, що мультфільми — це дитяча розвага, переважно легкий контент. Але добірка анімації від луцьких мультиплікаторів — це філософські сюжети з глибокими метафорами про сенс та цінність життя, дружбу і те, що робить нас справжніми.
«Життя Кабачка», реж. Клод Барра
Це прекрасний і нетиповий фільм про життя у сиротинці малого хлопчини на імʼя Кабачок. Хлопчик стикається з ворожістю і знущанням, аж поки в притулку не з’явиться дівчинка Каміль… Це фільм про прийняття та довіру до світу.
«По той бік океану» («Велика риба та Бегонія»), реж. Сюань Лян та Чун Чжан
Китайський анімаційний епічний фільм про світ по той бік океану, прихований від людських очей товщею води. Тут аж кишить фантастичними істотами, лише частина з яких описана в міфах різних народів. Це метафорична та глибока картина про звʼязок між світами та дорослішання.
«Душа», реж. Піт Доктер та Кемп Пауерс
Касовий мультик про вчителя музики, який жив своїм повсякденним життям, але раптом потрапив у потойбіччя, де став наставником для молодої душі. Подорожуючи між світами, музикант розуміє, що таке справжня пристрасть до життя, що його гріє та що по-справжньому запалює іскру в душі.
«Піноккіо», реж. Гільєрмо дель Торро та Марк Густавсен
Похмура казка про деревʼяну живу ляльку в часи Другої світової війни. Це чудовий фільм про цінність життя та те, що робить нас справжніми. Химерний та дивний всесвіт зачаровує своїм стилем та глибиною сенсів, про які говорять автори.
«Острів Собак», реж. Вес Андерсон
Фільм про дружбу та екологію. Втім, основною темою, як на мене, є сприйняття вигнанців. Хто вони такі? Чи дійсно вони такі небезпечні, якими здаються на перший погляд. Тут присутній фірмовий стиль режисера, за яким він одразу впізнається і вирізняється поміж інших.