Три хвилини на мистецтво. Станіслав Лисицький «Тести #0264»
Подивіться протягом трьох хвилин на твір мистецтва. І подумайте про те, що бачите.
Ми публікуємо роботи луцьких митців, а ви — розглядаєте, думаєте, відчуваєте і, можливо, потім ділитесь враженнями. Для чого? Бо саме для цього й існує мистецтво.
Рубрику «Три хвилини на мистецтво» ми розпочали із робіт, які розміщені у луцькому misto.cafe . Першою була картина Олени Бурдаш «Подруги», 2013 р.
А зараз вашій увазі пропонуємо роботу від Станіслава Лисицького «Тести #0264».
Розгорніть фото і протягом трьох хвилин подумайте:
На що це схоже?
Скільки людей брали участь у створенні цієї роботи: одна чи декілька?
Чому автор вважає це вартим дискусії?
Станіслав Лисицький, «Тести #0264», зібрано 2019 р.
Можливо, оглядаючи роботу, вам здалося, що бачите перед собою листочок із магазину канцелярії, де покупці розписують ручки. Так от: вам не здалося. Саме такі папірці колекціонує Станіслав Лисицький і бачить у цьому справжні твори мистецтва, виконані колективно.
Ось що він розповідає про ідею:
«Скільки памʼятаю, завжди звертав якусь особливу увагу на такі папірці, коли потрапляв у канцелярські магазини. Спочатку подобались лише візуально, але одного разу, стоячи в черзі до каси, застиг, спостерігаючи, як інші відвідувачі, кожен зі своїм настроєм, по черзі тестували різне-різне канцелярське приладдя. Певні композиції з кольорів та переважно хаотичних, але часом і досить врівноважених ліній, форм, символів та слів, створювали щось, ніби і відоме раніше, але з якогось моменту розглянуте як щось нове та неповторне.
Відтоді і сформувалась ідея, яка полягає у фіксації різних проявів колективної та не зовсім свідомої активності людей, які, не домовляючись між собою, створюють щось дійсно унікальне. Я виступаю більше як дослідник цього явища, ніж автор».
Більшість тестів із колекції Станіслав Лисицький зібрав у різних магазинах канцелярії Луцька, декілька — у Києві та Львові. Також має роботи із Китаю: їх для цікавості та порівняння Станіславу привезли друзі.
«Знайомлячи людей зі своєю колекцією, я зрозумів, що цінність цього явища та самих папірців для кожного індивідуальна та варіюється від знецінення до чогось безцінного. Тому просто пропоную залишити це для особистих роздумів зацікавлених», — каже Станіслав Лисицький.
Довідково. Станіслав Лисицький — митець із Луцька, 30 років. Займається дизайном та редизайном одягу, іншою індивідуальною мистецькою діяльністю.
Працює з одягом із 2016 року. У 2019 році працював у Києві із брендом Anton Belinskiy. Власник бренду одягу temporary contemporary.