Як у Луцьку борються зі стихійними смітниками
Проблема виникнення стихійних смітників досить актуальна для Луцька та інших міст України. misto.media вирішило дізнатися, які найпроблемніші ділянки у Луцьку та як цю проблему вирішують.
Найчастіше стихійні смітники утворюються поруч з приватним сектором міста, відповіли на запит misto.media в департаменті муніципальної варти Луцької міськради. Донедавна така проблема існувала на вул. Дубнівській, Львівській, Володимирській та у Старому місті.
Як збирають сміття у приватному секторі
На таких ділянках обабіч доріг комунальники збирають пакети з побутовими відходами, непобутові відходи, як-от сухе зрізане гілля, зілля, та мішки з будівельним сміттям.
Викидати сміття не у призначених для цього місцях — це адмінпорушення, що тягне за собою накладення штрафу від 340 до 1360 грн на громадян і від 850 до 1700 грн на громадян-суб’єктів підприємницької діяльності. Утім, не всі про це знають.
Також серед причин утворення стихійних смітників муніципали називають байдужість деяких людей до навколишнього середовища та низький рівень культури виховання.
Що робити мешканцям приватного сектору?
Їм необхідно укласти договори на вивезення твердих побутових відходів та придбати індивідуальні контейнери.
На безплатне отримання відповідного контейнера мають право пенсіонери віком від 75 років та люди з інвалідністю І групи. Придбати за 50% вартості можуть військовослужбовці ЗСУ, члени сімей загиблих військовослужбовців, учасники бойових дій та люди з інвалідністю II групи внаслідок війни. За 60% вартості купити мають змогу пенсіонери. Всі інші заявники можуть придбати контейнери за 70% вартості.
Для придбання контейнерів заявники подають до «Луцькспецкомунтранс»:
заявку на придбання контейнера;
завірену копію витягу з держреєстру речових прав на нерухомість про реєстрацію права власності чи свідоцтво про право власності, або довідку про реєстрацію;
завірену копію документа, що посвідчує особу;
завірену копію документа, що свідчить про пільгові умови придбання.
Оплату проводять на окремий банківський рахунок підприємства. Право на пільгову закупівлю — одноразове.
Як з такими порушниками працюють?
Якщо їх виявили — проводять профілактично-роз’яснювальні бесіди та складають адмінматеріали. Інспектори видають приписи та згодом перевіряють їх виконання.
Наразі всі приватні домогосподарства придбали контейнери та уклали договори на вивіз ТПВ. А у найпроблемніших місцях проблему зі стихійними смітниками усунули, стверджують муніципали. Тому, що лучани менше викидають сміття в неналежному місці, кажуть, посприяло й те, що в місті побільшало камер відеоспостереження і виявити порушника стало легше.
Якщо ви виявили стихійний смітник, звертайтеся до муніципальної варти Луцька за номерами 067 000 06 79 та 066 102 11 02 телефоном та у месенджерах.