Чи мали право розмістити портрети у соборі без згоди людей. Пояснює юристка
Після історії з зображеннями волинських бізнесменів на стінах луцького собору без їхньої згоди, вирішили розібратися, що про це каже закон.
Фото — конфіденційна інформація
Нагадаємо, у центральному соборі Луцька на стінах розмістили зображення волинських бізнесменів, які мають титул ктитора (мецената, — mm). Але, за їхніми словами, вони на це згоди не давали.
Використання зображення людей у публічному місці без їхньої згоди — порушення чинного законодавства, адже це є конфіденційною інформацією , пояснює юристка Юлія Габрук.
Наприклад, ніхто не має права брати без згоди вашу світлину з соцмереж і виставляти її на фотовиставці. Або ж розміщувати на стінах собору. У разі смерті людини таку згоду можуть дати найближчі родичі: діти, вдова (вдівець), а якщо їх немає, — батьки, брати та сестри, зазначає пані Юлія.
Без згоди публікувати фото можна лише у виняткових випадках , наприклад, якщо особа перебуває у розшуку, а фото використовує поліція.
Що робити, якщо ви згоди не давали
найпростіше — звернутися до відповідальних осіб з проханням вилучити зображення;
якщо ті, що розмістили фото, не погоджуються його прибрати, то можна звернутися з такою вимогою до суду, а якщо вам завдано шкоди, то ще й просити суд відшкодувати її;
крім того, можна звернутися до поліції .