Волинські бізнесмени не давали згоди на розміщення їхніх портретів у соборі. Коментарі
Зображені на фресках у Кафедральному соборі Святої Трійці у Луцьку бізнесмени та їхні родичі заявили, що не давали згоди на це.
Оприлюднена інформація про нове оздоблення храму портретами місцевих меценатів викликала у них подив і обурення, про що вони заявили у коментарях у соцмережах.
Євген Дудка, власник агропідприємства «Вілія»
Бізнесмен опублікував 2 листопада на своїй сторінці у фейсбуці пост із поясненнями зі статусом «для друзів»:
«Для мене це стало несподіванкою.
Зображення з храму забрати.
Там мають бути воїни герої.
Гроші за це не платив.
Позиція: розбудовувати економіку України, розвивати Волинь, активно рухатись вперед АГРО».
Ірина Патлашинська, донька бізнесмена-будівельника Віктора Чорнухи:
«На жаль, нікого з нас не питали з цього приводу і тим більше не брали дозвіл. Наш батько справді робив багато для громади та церкви, тому прижиттєво йому надали титул „ктитора “, але бути зображеним у Соборі — це точно не та слава, яку він хотів би.
Вертаючись до даної ситуації: чи нам соромно — ні, бо тато був достойним шани, інша справа — як це було зроблено!
Чи ми ініціюватимемо прибирання його зображення — ні, бо ми цього і не ініціювали, і це мають вирішити компетентні церковні діячі (мав би бути якийсь орган, який склав ті списки без відома причетних людей) і громада!».
Міський голова Ігор Поліщук щодо зображення Ігоря Палиці:
«Про існування фрески зі своїм зображенням Ігор Петрович Палиця дізнався від мене більше місяця тому, коли я побачив її в соборі. Він одразу ж попросив її забрати, оскільки на його думку, це порушує Божі заповіді та суперечить його морально-етичним принципам. На наступний день фреска була демонтована».
Нагадаємо, у центральному соборі Луцька тривають ремонтні роботи та оздоблення інтер’єру. Під час розмальовування стін використали зображення волинських бізнесменів. Список іконописцям передав керівник волинської єпархії ПЦУ, митрополит Луцький і Волинський Михаїл.
Будівля собору є пам’яткою архітектури національного значення, збудована у 18 столітті як монастир бернардинів.