У Луцьку представили проєкт ветеранського хабу
Простір для ветеранів має запрацювати у Луцьку.
У п’ятницю, 25 жовтня, в Луцькому національному технічному університеті відбулася презентація проєкту.
Що таке ветеранський хаб
Ветеранський хаб — це приміщення, у якому ветерани, члени їхніх сімей, родини зниклих безвісти, загиблих, особи, які постраждали від війни, зможуть отримати консультації і допомогу (юридичну, соціальну тощо).
«Хаб має бути корисним громаді, бо війна триває, ветеранів стає все більше, і треба, щоб були приміщення, де надаватимуть кваліфіковану допомогу їм і їхнім сім’ям», — зазначив радник з питань роботи з ветеранами Олег Кобилинський.
Де у Луцьку має бути хаб
Приміщення хабу розташовуватиметься на вулиці Сергія Климчука, 7 (колишня вул. Бенделіані).
Колись там була школа, яку збудували в 1987 році. Частину цієї будівлі зараз займають амбулаторія загальної практики сімейної медицини, швидка допомога, трудовий архів, департамент соціальної та ветеранської політики і поліцейська станція.
Приміщення, які не використовувалися в цій будівлі, добудували, і вони відведені для хабу. Загалом його площа становить тисячу квадратних метрів.
Яким має бути хаб. Проєкт
Згідно з представленим проєктом, на першому поверсі працюватимуть ЦНАП, конференц-залу, дитяча кімната, адміністративні приміщення, кафетерій.
На другому поверсі планують розмістити кабінет психолога, юриста, тренажерну залу.
Біля будівлі облаштують стоянку для автомобілів, дитячу зону, вуличні тренажери.
Усе має бути облаштоване відповідно до вимог безбар’єрності.
Коли запрацює хаб
У коментарі misto.media керівник ветеранського хабу Тарас Сасовський розповів, що чіткої дати, коли запрацює хаб, ще немає.
«Сподіваюся, за рік ми вже будемо бачити якусь чітку картину. Є моменти, які від нас не залежать. Велика проблема в тому, що немає людей, які можуть втілити в життя цей проєкт. Бо намалювати його значно легше, ніж втілити в реальність. Це треба комусь робити, а людей важко знайти», — каже він.
Через тиждень-два, каже пан Тарас, має запрацювати тимчасове приміщення на Волі, 23, де зараз тривають ремонтні роботи. Там будуть фахівці, які прийматимуть ветеранів і надаватимуть необхідну допомогу.
«Працювати треба вже, бо проблеми в хлопців і дівчат такі, що треба вирішувати сьогодні або навіть вчора, відкладати їх не можна. Поки що я працюю в кабінеті в міськраді, а також маю мобільний офіс — машиною переміщаюся на певні локації, де маю зустрічі з людьми», — каже він.
На презентації проєкту присутні висловлювали свої зауваження та побажання, аби покращити проєкт. Його мають опублікувати на сайті міськради, щоб жителі громади висловили свої рекомендації та зауваження. Так можна буде внести зміни і вдосконалити його.
У Луцьку 31 липня створили комунальну установу «Хаб ветеран». Директором призначили Тараса Сасовського.
9 жовтня члени виконкому ухвалили рішення про проєкт програми забезпечення функціонування на 2024-2027 роки, де зазначено, що на фінансування хабу необхідно виділити понад 19 мільйонів гривень (зокрема з бюджету Луцької ТГ більше ніж 14 млн. грн).