Луцька «Фронтера» потрапила у короткий список Премії Читомо
-9fa672d7a4613aced10813fe7176358d.jpg)
Фото з фестивалю «Фронтера».
Літературна платформа «Фронтера» увійшла до короткого списку Премії Читомо 2025 року в номінації «Книжкова ініціатива з промоції читання».
Цією премією нагороджують професіоналів і ініціативи, що розвивають читання, формують культурну присутність України та роблять українську літературу помітнішою в Україні й за кордоном.
Ця відзнака є підтвердженням видимості та ефективності діяльності платформи на рівні країни, а також того, що разом із нею помітнішим стає й Луцьк, зазначає засновниця та директорка «Фронтери» Елла Яцута.
За її словами, це також підкреслює значення партнерського підходу, на якому «Фронтера» вибудовує свою роботу, інтегруючи книгу в повсякденне життя через співпрацю з культурними, бізнесовими, громадськими та урбаністичними середовищами. Саме цей акцент був головним у заявці, а результат, на думку засновниці, підтверджує силу такої взаємодії.
Команда платформи організовує однойменний міжнародний літературний фестиваль, читацькі клуби «Місто читає» (спільно з misto.media) та гастроклуб «Читаємо ложками» (спільно з misto.cafe), театральні події «Вірші. Хліб. Вино» і «Хованка», а також працює над створенням нового культурного простору — «Дім Пако«.
У 2025 році фестиваль «Фронтера» відвідали понад 2,5 тисячі людей із п’яти країн. Платформа також долучилася до організації національного стенда України на книжковому ярмарку Liber у Мадриді та працює над підвищенням доступності культурних подій, зокрема спільно з ГО «місто.ребут».
Окрім «Фронтери», до номінації «Книжкова ініціатива з промоції читання» увійшли:
Всеукраїнський радіодиктант національної єдності;
Ініціатива «Книга на фронт»;
проєкт «Недописані»;
Харківський літературний музей.
Переможців Премії Читомо оголосять 29 січня у Києві.
-b3dd02ff73215424c6645cb2a8934862.jpg)
-74854f28ff0bec876d0a703266b0da4f.jpg)
