Військовий виходить на вулиці Луцька, щоб встановлювали пандуси
Декілька місяців поспіль Євген Сивопляс проводить у Луцьку публічні акції, щоб привернути увагу до проблеми безбар’єрності.
Він — військовослужбовець 3-ї штурмової бригади. Чергову акцію разом із друзями та рідними із Чернігова організував у п’ятницю, 19 липня. Протягом декількох годин вони стояли на трьох «острівцях безпеки» поблизу кінотеатру «Промінь», тримаючи плакати «Спочатку людина, а потім інвалідність», «Нам теж має бути комфортно», «Stop бар’єрність».
Попередньо військовий уже проводив подібні заходи, наприклад:
стояв без милиць із плакатами «Не відвертай обличчя, я не чудовисько» та «Поклади руку на серце і посміхнись», аби змінити сприйняття перехожими військових із ампутаціями,
організовував «живу чергу» людей із плакатами «Постоїть, нічого страшного», «Я поспішаю» тощо, аби підняти проблему людей з інвалідністю у торгових закладах, де їм рідко поступаються місцем,
загіпсував ноги двом акторкам драматичного театру і посадив на колісні крісла, аби разом спробувати купити їжу та відвідати заклади харчування.
Яка мета цих акцій?
Загальна мета публічних акцій, які проводить Євген Сивопляс — показати, скільки в місті є проблем для людей із інвалідністю. А затим — підштовхнути до їх вирішення.
«Ми поставили собі за мету, щоб до кінця року у Луцьку мінімум п’ять закладів встановили пандуси і з’явилося мінімум 20 дзвінків виклику», — розповів у коментарі misto.media Євген Сивопляс.
Військові розповідають, що у питанні безбар’єрності часто мова йде не тільки про фізичні перепони.
«Допомогти можна навіть емоціями. Не відвертатись, підтримати, сказати „дякую“. Бар’єрів зараз багато не тільки фізичних, а й емоційних, ментальних, і їх також потрібно долати», — пояснює військовий Олександр, який також часто приєднується до акцій, організованих Євгеном Сивоплясом.
Як долучитися до руху за безбар’єрність?
Представників бізнесу, влади, жителів Луцька, яких також турбують проблеми бар’єрів та інклюзії, Євген Сивопляс закликає долучатися до його ініціатив та разом створювати спільні. Для цього запрошує телефонувати: +38 063 46 26 096.