Місто знаків та символів. Пам’ятник волинським Героям Небесної Сотні
Те, про що мовчки говорить луцький меморіал.
Луцьк. Меморіал Вічної слави. Неподалік — розважальний центр, але на меморіалі — спокійно, принаймні восени. Влітку метушні додають скейтери. Зараз перехожі йдуть неквапно, дехто залишається на лавочках. Також тут часто можна побачити батьків з дітьми у візочках.
Меморіал звели на місці знесеного старого луцького католицького цвинтаря у 1970-х роках для вшанування пам’яті воїнів, які загинули під час Другої світової війни та увічнення радянської ідеології . З плином часу комплекс було розширено та доповнено іншими пам’ятниками. Частина з них з’явилася після ключових подій незалежної України: Революції гідності та початку російсько-української війни.
Цього разу ми зосередимося на пам’ятнику волинським Героям Небесної Сотні, адже 21 листопада — День Гідності та Свободи. Пам’ятник встановили у 2015 році коштом міста. Висота — 4 метри, матеріал — сірий граніт.
Основою композиції скульптури є крило, попереду якого, за щитом з написом «Слава Україні! Героям Слава!», — фігури 6 волинян у повен зріст. Вони віддали своє життя на Майдані: Олександр Бадера, Сергій Байдовський, Едуард Гриневич, Юрій Сидорчук, Іван Тарасюк, Віктор Хом’як. Сьома, осторонь від основної скульптури, — постать Василя Мойсея. Поруч з цим пам’ятником — його могила.
Увага: відео містить чутливий контент.
Василь родом з Тернопільщини . Навчався у Луцькому інституті розвитку людини Університету «Україна» на факультеті соціальних комунікацій і реабілітації. Був у лавах ківерцівської організації партії «Свобода» та членом Українського реєстрового козацтва.
Василь мріяв мати трьох дітей, дім та сад. Усі його мрії обірвалися 20 лютого 2014 року. Куля пройшла крізь його цивільний бронежилет. Хлопець був активним учасником Євромайдану, приїздив до Києва з Луцька щовихідних. Увійшов до 35 сотні Самооборони Майдану «Волинська Січ», мав псевдо Крук.
Зараз пам’ять про Василя несе його брат Роман Мойсей, священник ПЦУ .
У рубриці «Місто знаків та символів» ми складаємо своєрідну семіотичну картину міста. Розповідаємо, про що та як комунікують з лучанами графіті, вивіски та навіть скульптури. Усе, що містить в собі певні значення, закодовані в знаках та символах.