Вісім (не)очевидних причин прийти в Окольний замок
misto.media теж відвідало екскурсію і залюбки розповість, чому сюди варто потрапити.
Музей у підземеллі Окольного замку в Луцьку не працює ще й рік, а вже прийняв понад 8 тисяч відвідувачів, які замовляли тут екскурсії. Якщо ж враховувати тих, хто ходив стінами підземелля самостійно без гіда, то кількість людей сягає 20 тисяч.
Розповідаємо, чому усі сюди йдуть.
Причина перша
Це не класичний музей, де можна розглядати автентичні експонати під склом, а це місце, де поєднуються сучасні технології та старовинні стіни. Ви побачите інтерактивну мапу, реставровані костюми, зможете відчути себе лучником.
І воно — унікальне в Україні, бо більше таких розчищених підземель, де б розповідали про єзуїтських ченців і Луцьк 17 століття, немає.
Комплекс створили на основі нещодавно відреставрованих пам’яток архітектури національного значення: Вежі князів Чорторийських із частиною оборонного муру та Монастиря єзуїтів із підземеллями.
Причина друга
Не важливо, чи за вікном січень, чи липень — ви можете спокійно ховатися у цих стінах від морозу і спеки, адже під землею стабільна температура — +11. Якщо в верхніх лекторіях, де навчалися учні єзуїтської школи, було надто зимно, вони могли продовжити навчання внизу.
І саме в музейному просторі ви побачите копії парт тодішніх шкіл і дізнаєтеся, чому в навчальних закладах була шапка з вухами віслюка.
Причина третя
Тут безпечно. У повітряну тривогу підземелля служить укриттям.
Можливо, це навіть найстаріша споруда цивільного захисту в Україні, адже збудована у 17 столітті.
Товщина стін тут подекуди сягає до двох метрів. І навіть якщо повітряна тривога вас застане на кілька годин, то провести її пощастить у компанії дуже інтелігентних людей: кандидатів історичних наук, археологів, музинкантки-бандуристки і просто тих, хто дуже любить Луцьк.
Причина четверта
Музей полоскоче вам нерви.
Тут немає привидів (скоріш за все), але є кімната, де вам увімкнуть голограми із привидами. І ці історії не просто вигадка, а мають своє історичне підґрунтя.
Для малят на голограмі красуватимуться Каспери. Ви, певно, знаєте це ім’я із відомих мультфільмів. Але саме так колись називали дітей і на Волині.
А ось для дорослих буде історія про луцьку міщанку Ганну Войтехову. Вона справді жила у Луцьку. І жінку стратили через любовний трикутник. Не будемо розповідати всіх деталей, але Ганна й досі шукає тут свій кулон. Тому, коли у музеї вам здасться, наче хтось шепоче вам на вухо, або віє якийсь вітерець, що взявся невідомо звідки, то… Ви впевнені, що вам лише здається?
Причина п’ята
У вас з’явиться новий знайомий. Його називають по-різному. Діти — Гришею. Він улюбленець юних відвідувачів. Цей робот ченця вміє реагувати на рух, повертати головою та очима. Він настільки схожий на справжню людину, що ви захочете сказати йому «Добрий день», а може й посповідатися.
Причина шоста
Це місце ідеальне для проведення конференцій, імпрез чи навіть незвичних святкувань. В одній із кімнат музею є зала, де працює проєктор, є стільці і, за бажання, можна найняти кейтеринг.
Така ж опція оренди приміщення є у дворику Окольного замку. Вартість послуги станом на червень 2024 року — 1100 гривень.
Причина сьома
Якщо ви маєте статус пенсіонера, то можете прийти в Окольний замок безплатно щовівторка.
Якщо є військовослужбовцем Сил оборони України, то вхід для вас завжди вільний.
Якщо у вас гостюють іноземні друзі, то доступна екскурсія польською та англійською мовами. Загалом оглядовий тур для дорослих коштує 120 гривень (дитячий та пенсійний квиток — 80 гривень), а в супроводі гіда — від 400 гривень для товариства з 5 осіб.
Причина восьма
Тут можна купити пам’ятний сувенір про місто і про музей зокрема. Листівки, цукерки, торби-шопери, шкарпетки, кухлі, горнятка і навіть книжки.
Музейний простір працює за адресою вулиця Кафедральна, 6. Тут на вас чекають щодня з 10 до 19 години. Дізнатися більше можна за телефоном +38 067 269 43 42.