Навчання в автошколах для учасників бойових дій
У Луцьку учасники бойових дій можуть вчитися безплатно в автошколах. Анонсують таку ж ініціативу і для членів сімей ветеранів.
Військовослужбовці Луцької територіальної громади, які мають статус УБД, можуть скористатись можливістю безплатного навчання в автошколах. Фінансують це з місцевого бюджету в межах Комплексної програми соціальної підтримки ветеранів війни та членів їхніх сімей на 2024-2026 роки.
Як зауважили представники Департаменту соціальної та ветеранської політики Луцької міської ради, послуга доступна лише для тих учасників бойових дій, які зареєстровані в Луцькій територіальній громаді.
При цьому військовослужбовці самі можуть обрати школу, в якій вони хотіли б учитися. Втім, працюють за цією програмою не всі автошколи, тому треба уточнювати індивідуально. Зокрема, учасники бойових дій можуть безплатно вчитися в «Автошколі-АС» та в «Луцькій зразковій автомобільній школі«.
Наступний крок після обрання школи — звернення до департаменту. При цьому необхідно мати такі документи:
паспорт;
картку платника податків;
посвідчення учасника бойових дій;
довідку про участь у зоні бойових дій.
Далі між школою, потенційним учнем і департаментом укладається тристоронній договір. Навчання триває три місяці.
Такою ж послугою зможуть скористатися також ветерани й члени їхніх сімей. Програму анонсували у Міністерстві у справах ветеранів.
Планується, що послуга надаватиметься за кошти державного бюджету. Але питання із фінансуванням ще вирішується. Як пояснили misto.media в Міністерстві, розробка механізму фінансування уже на завершальній стадії та перебуває на узгодженні в центральних органах влади. Запрацювати повноцінно програма повинна на початку липня в усіх областях.
Поки що члени сімей військовослужбовців можуть написати заяви в Департаменті соціальної та ветеранської політики про бажання навчатись, далі — чекати фінансування.
Крім цього, в межах співпраці Волинського обласного центру зайнятості з ГО «Центр зайнятості Вільних людей» реалізується проєкт «Драйвери». Він створений для ветеранів з інвалідністю, яким потрібно опанувати водіння автівок з ручним керуванням. Заяви про участь можна подати до 31 грудня цього року. Навчання буде безплатне і триватиме в Київській області. Для немісцевих організують поселення в Києві. Інфраструктура школи та навчання адаптовані до потреб людей з інвалідністю. Для участі потрібно заповнити анкету.