Хронологія протестів за Михайла Федорова у Луцьку (оновлюється)

Луцьк приєднався до акцій протесту через рішення президента України звільнити Михайла Федорова з посади міністра оборони.
Мирні безстрокові акції протесту почалися в різних містах України після оголошення про відставку міністра оборони Михайла Федорова у четвер, 16 липня, і наразі тривають. Учасники виступають проти такого рішення.
Фотокореспонденти misto.media фіксують події на Театральному майдані. Усі світлини можна знайти за цим посиланням. Ви можете завантажувати фото для власного користування чи публікації в соцмережах або ж інших медіа, проте просимо вказувати автора та джерело — misto.media із гіперпосиланням.
Подаємо хронологію подій у Луцьку.
17 липня
В пʼятницю, 17 липня, о 9:01 понад 60 лучан долучилися до протесту. Також була присутня поліція.
Серед вимог протестувальників — відправити у відставку Головнокомандувача Олександра Сирського.
Учасники вигукували: «Корупція вбиває», «Війну переможуть інновації», «Ні радянському керівництву», «Ні канікулам», «Влада у народу» «За ефективність не звільняють», а також співали «Ой у лузі червона калина» та «Червона рута».
У руках тримали плакати із гаслами: «Схеми геть! Верніть реформи!», «Міняйте полонених! А не Федорова», «Нахіба мені система, що працює проти мене?», «Сирського у відставку», «Совдеп ми вже бачили. Нам треба інновації», «Канікули не на часі!».
Акція закінчилася о 10:30. До кінця залишилося близько 20 людей. Наступний мітинг відбудеться 17 липня о 19:00. Також увечері плануються мітинги і в інших містах України орієнтовно на 20:00. Одна з основних вимог (крім повернення Федорова) — відставка Сирського.
Цього ж дня Зеленський анонсував зустріч з командирами бойових бригад.
16 липня
В четвер, о 9:01 понад 100 мешканців Луцька долучилися до протесту.
Заступник начальника ГУ Нацполіції у Волинській області Сергій Козак зазначив, що поліція наразі стежить за порядком і не втручається.
Люди на майдані скандують гасла: «Змінимося або загинемо», «Поверніть міністра Федорова», «Нафіга мені система, що працює проти мене».
19:00. Понад 50 лучан вдруге зібралися на протест.
Учасники вигукували: «Ми за повернення Федорова», «Проти радянського управління», «Змінимось або загинемо», «Сирського у відставку», співали повстанські пісні.
О 20:00 учасники виконали Гімн України та розійшлися, оголосивши про наступну зустріч у п’ятницю, 17 липня, о 09:01 на Театральному майдані.
Контекст
Нагадаємо, 16 липня в Україні обрали нового прем’єр-міністра. Попередній уряд пішов автоматично у відставку після звільнення Юлії Свириденко. Частину міністрів поновили на посадах, але не міністра оборони.
Рішення про заміну Михайла Федорова обурило українців, оскільки багато хто побоюється, що у зв’язку з цим згорнуться технологічні реформи в Збройних силах. Адже причина такого рішення президента — конфлікт Федорова та Головкома Сирського, якого асоціюють із застарілими методами управління.
Цього ж дня Федоров дав пресконференцію, де розповів про досягнення роботи своєї команди, перешкоди, які завдавали його команді представники генералітету та конфлікт з Олександром Сирським. Зі слів Федорова, він пропонував звільнити Сирського з посади головкома ЗСУ, проте Володимир Зеленський відмовив. Натомість Сирський поставив ультиматум, щодо звільнення Федорова.
Спершу Володимир Зеленський пропонував на місце Федорова призначити міністра МВС Ігоря Клименка, але згодом увечері 16 липня повідомив, що пропонує призначити виконувачем обовʼязків міністра оборони генерал-майора СБУ та колишнього керівника Центру спецоперацій «А» Євгенія Хмару.
Наразі в Україні немає призначеного міністра оборони, оскільки парламент пішов на канікули, а наступне пленарне засідання заплановане на 18 серпня.
Водночас окремі військовослужбовці публічно заявляють про тиск через висловлення своєї позиції щодо кадрових рішень у владі та стверджують, що їм погрожують покараннями.

























-1f45532db4d4d5974a87863bab678601.png)