У Луцькій громаді перевірили 18 укриттів

Фото: Людмила Герасимюк
Представники Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини проінспектували укриття в Луцькій територіальній громаді.
Всього оглянули 18 обʼєктів цивільного захисту.
Більшість укриттів були відчиненими та доступними під час тривоги та в інший час доби, йдеться на фейсбук-сторінці Представництва Уповноваженого ВРУ з прав людини у Волинській області.
На багатьох об’єктах є доступ до інтернету та Wi-Fi.
Серед проблем, які виявили під час моніторингу:
деякі укриття були зачиненими або малодоступними для громадян;
захаращеність приміщень, відсутність вказівників;
наявність плісняви, сирості, затоплень;
необлаштованість доступу для людей з інвалідністю та батьків із дитячими візками;
відсутність аптечок, питної води та мінімального оснащення.
Такі порушення становлять реальну загрозу життю та здоров’ю громадян і є порушенням статті 27 Конституції України — права людини на життя.
За результатами моніторингу органам місцевого самоврядування та балансоутримувачам надали рекомендації щодо усунення виявлених порушень та забезпечення належного утримання укриттів.
Раніше ми повідомляли, що в Луцькій громаді є 47 укриттів, які не готові для використання. Загалом налічується 767 захисних споруд (звичайні укриття і споруди подвійного призначення).