За тиждень росіяни завдали два потужні комбіновані удари по Україні
-a37dcdcc039c8d7d2abe283677ab6d19.png)
Черговий тиждень війни запам’ятався українцям потужними нічними атаками, заявами Трампа щодо постачання зброї, кадровими змінами в уряді, масштабним обміном тілами.
Подаємо основні тези зі звітів аналітиків Інституту вивчення війни та Генерального штабу ЗСУ.
12 липня
У ніч з 11 на 12 липня Росія завдала масштабного удару безпілотниками та ракетами по Україні. Це третій комбінований удар із застосуванням понад 500 БпЛА та ракет лише за липень.
Росіяни запустили 597 безпілотників та 26 крилатих ракет Х-101. Українські війська збили 319 БпЛА та 25 крилатих ракет Х-101, 258 безпілотників були локаційно втрачені або придушені українськими системами радіоелектронної боротьби. Внаслідок атаки постраждали Волинська, Чернівецька, Черкаська, Харківська, Київська, Львівська, Сумська області. Зокрема, у Чернівцях загинуло двоє мирних жителів, 14 отримали поранення.
Українські війська просунулися поблизу Покровська (Донецька область), російські — біля Новопавлівки (Донецька область).
13 липня
Німецький чиновник підтвердив, що Німеччина зацікавлена в придбанні систем ППО Patriot у Сполучених Штатів від імені України.
Супутникові знімки свідчать про те, що Росія будує захисні споруди на деяких своїх авіабазах після операції «Павутинка», проведеної Україною 1 червня.
Російські війська просунулися в районі Покровська та Новопавлівки.
14 липня
Президент США Дональд Трамп оголосив про масштабні та швидкі постачання військової допомоги Україні через НАТО та можливі майбутні вторинні тарифи проти Росії.
Російські війська просунулися на сході Запорізької області поблизу Гуляйполя — це перша тактично значуща активність у цій ділянці лінії фронту з часів українського контрнаступу влітку 2023 року.
Російське військове командування, ймовірно, має намір скористатися нещодавнім просуванням у західній Донецькій області, щоб наступати у Дніпропетровській та Запорізькій областях.
Щоб змусити Путіна відмовитися від своєї нинішньої теорії перемоги та погодитися на завершення війни на розумних умовах, українські війська повинні зупинити просування росіян і почати повертати оперативно важливі райони.
Українські війська просунулися поблизу Лимана та Новопавлівки Донецької області, а також у західній Запорізькій області. Російські — в Сумській та Запорізькій областях, а також поблизу Торецька, Покровська та Гуляйполя.
15 липня
Кремлівські чиновники відхилили вимогу президента США Дональда Трампа щодо угоди про припинення вогню в Україні протягом 50 днів.
Президент України Володимир Зеленський оголосив про нові призначення в українському уряді.
Українські війська просунулися на півночі Сумської області, російські — поблизу Куп’янська і Борової (Харківська область), а також Торецька (Донецька область).
16 липня
Російські війська завдали комбінованого удару по Україні в ніч з 15 на 16 липня. Атака була спрямована на українську енергетичну інфраструктуру.
Росіяни запустили одну балістичну ракету «Іскандер-М» та 400 безпілотників типу «Шахед» і приманок. Українські війська збили 198 БпЛА, 145 безпілотників-приманок були «втрачені» або придушені РЕБ. Основний удар був спрямований на Кривий Ріг. Також постраждали Вінницька, Харківська, Миколаївська та Одеська області.
Верховна Рада України прийняла відставку прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля, розпустивши чинний український уряд.
Українські війська нещодавно просунулися на півночі Сумської області. Російські — на півночі Харківської області та поблизу Борової, Лимана та Новопавлівки.
17 липня
Повідомлення про те, що українські війська атакували Москву та Санкт-Петербург у ніч з 16 на 17 липня, ймовірно, є надмірною реакцією на стандартні заяви Росії про тривалу кампанію глибоких ударів України, спрямовану на руйнування оборонно-промислової бази Росії.
17 липня Україна та Росія провели черговий обмін тілами загиблих у бою солдатів, відповідно до домовленостей, досягнутих під час переговорів у Стамбулі 2 червня. До України повернули тіла 1000 українських захисників.
Верховна Рада України схвалила призначення колишньої міністерки економіки України Юлії Свириденко новим прем’єр-міністром України, а президент України Володимир Зеленський призначив колишню міністерку юстиції Ольгу Стефанішину спеціальним представником у Сполучених Штатах.
Українські війська просунулися поблизу Покровська, російські — поблизу Борової.