У Луцьку проведуть фестиваль, присвячений 140-річчю жіночого руху
Дискусійні панелі про жінок в історії міста та України, екскурсію та виставу «Пчілка» від театру «Гармидер» обіцяють організатори луцького фестивалю «Пломенисті».
8 грудня в Україні відзначають 140-річчя жіночого руху. Цю подію в Луцьку вирішили відзначити фестивалем, в коментарі misto.media розповіла виконавча директорка ГО «Розвиток Волині», менеджерка проєкту «Пломенисті» Алла Доманська.
За її словами, на Волині такий фестиваль проводитимуть вперше.
«Це будуть дискусійні панелі про жіночий рух, про жінок в історії взагалі, про їхню роль та вплив на суспільство», — зазначила Алла Доманська.
Що запланували:
ярмарок громадських організацій, ініціатив і бізнесів, заснованих жінками й для жінок, на який треба зареєструватися і відвідувачам, і учасникам;
феміністичну екскурсію, деталі якої поки тримають в секреті;
презентацію 10 історій відомих волинянок, які були яскравими представницями українського жіночого руху;
дискусії на «жіночі й нежіночі» теми;
вистава «Пчілка» від театру «Гармидер» тощо.
Цим фестивалем будуть вшановувати працю тих жінок, які працювали задля суспільних змін.
«Ми передусім говоримо про гендерну рівність, особливо в умовах війни. Часом жінки відходять на другий план, бо більшість наших захисників це все-таки чоловіки, але серед них є і захисниці. Про це теж треба говорити», — каже Алла Доманська.
Коли: 8 грудня, 12:00.
Де: приміщення корпусу «Б» Луцького національного технічного університету (вул. Львівська, 75).
Організаторами є громадська організація «Розвиток Волині» за підтримки Українського жіночого фонду.
Довідково: 8 грудня 1884 року в місті Станіславові (зараз Івано-Франківськ, — mm) за ініціативи відомої громадської діячки та письменниці Наталії Кобринської відбулися установчі збори «Товариства руських женщин».
Серед учасників зборів були письменниця і редакторка Олена Кисілевська, мовознавець Євген Желехівський, письменник Іван Франко та інші.
У 1922 році організацію перейменували на «Товариство українських жінок».