За три дні українці оформили понад 100 тисяч відстрочок через Резерв+. Як це працює
Певні категорії військовозобов’язаних можуть оформити відстрочку онлайн. Тестовим режимом вже скористалися понад 100 тис. осіб.
Про це повідомила у соцмережах заступниця міністра оборони з цифровізації Катерина Черногоренко.
Що змінилось
Тестування онлайн-відстрочки у додатку Резерв+ Міністерство оборони розпочало 4 листопада.
Тепер для певних категорій громадян достатньо лише надіслати відповідний запит у застосунку Резерв+, і система автоматично перевірить право на відстрочку, а також відобразить відповідний статус у вашому електронному військовому документі.
Відтепер можна не ходити кожні три місяці до ТЦК, аби стояти в чергах і збирати знову ті ж самі папери. Крім того, це значно зменшує корупційні ризики, адже автоматизована система виключає людину з процесу ухвалення рішення. У повноцінну роботу сервіс запустили 9 листопада.
Для кого вже доступна
громадянам, що мають дійсне пенсійне посвідчення за інвалідністю;
студентам, аспірантам і докторантам, які навчаються послідовно. Тобто із бакалаврату — в магістратуру, з магістратури — в аспірантуру і т. д. Для них відстрочка діятиме до кінця воєнного стану та мобілізації.
Також заступниця запевняє, що вже почали тестувати відстрочку для багатодітних батьків. Однак тільки для тих, які мають 3 і більше неповнолітніх дітей, зареєстрованих в одному шлюбі.
Згодом планують розширити функціонал і для тих, хто має інвалідність, але не має пенсійного посвідчення.
Важливо
Хто вже має відстрочку, зможе її продовжити у Резерв+ тільки після закінчення терміну дії.
Також Черногоренко нагадала в ефірі телемарафону, що вимога надати паперовий документ працівникам ТЦК — це зловживання та порушення закону, якщо людина має електронний варіант з QR-кодом. І в таких випадках варто про це повідомляти Міністерство оборони.
Оновлена версія застосунку вже доступна у AppStore та PlayMarket.