У луцьких багатоповерхівках хочуть встановлювати фільтри для води. Програма
У 2025-2030 роках у Луцьку встановлюватимуть фільтри для води у багатоквартирних будинках, фонтанчики для пиття в школах, а також очисні системи в селах громади.
Нову програму «Вода для здорового майбутнього» планують реалізовувати в Луцьку протягом 2025–2030 років. Її проєкт погодили під час засідання в середу, 6 листопада, члени виконавчого комітету Луцької міськради.
Основне з програми
у школах встановлять питні фонтанчики;
у багатоповерхівках для пом’якшення води і видалення механічних забрудників встановлять модульні системи доочистки та підготовки води на вводі у будинкову систему;
встановлять систему очищення стічних вод на основі технології BioDisc в навчальних закладах громади на території сіл;
модернізують очисні споруди у Княгининівському старостинському окрузі.
На її реалізацію потрібно 89 млн грн. Але для цього планують залучати не гроші з бюджету, а грантові кошти, зазначив начальник департаменту економічної політики Луцької міської ради Борис Смаль.
Що роблять зараз
На найбільшій станції водопідготовки на Дубнівському водозаборі уже встановлюють дві сучасні технології очистки води — так звані напірні фільтри, розповів директор комунального підприємства «Луцькводоканал» Віктор Гуменюк.
Це дасть змогу покращити якість води, яка буде виходити із насосних станцій.
Фільтри забиратимуть залізо, марганець, покращать систему дезінфекції і знезараження питної води.
Який стан води у Луцьку
На сьогодні в Луцьку вода є придатною до пиття, зазначив Віктор Гуменюк.
Проте у школах потрібна додаткова система доочищення води, щоб збалансувати її для потреб дитини. Для цього і встановлять фонтанчики. Пілотний проєкт вже впровадили у 22 школі. Дітям сподобалось, переконує директор «Луцькводоканалу».
А ще вода в Луцьку має підвищений вміст заліза і жорсткість, хоч показники в межах норми. Для побутових приладів це може бути проблемою, для цього і планують встановлювати фільтри у багатоповерхівках.