У Луцьку психологів учитимуть, як допомогти підліткам розпізнати насильство
В Україні розробили інтерактивну гру для підлітків, щоб вони могли розпізнати насильство. Її автори у Луцьку проведуть безплатний тренінг для шкільних психологів про те, як нею користуватися та допомагати дітям.
Що це за гра?
Інтерактивна гра називається «Крок». У ній є близько 30 різних сценаріїв, які можуть запропонувати учаснику. Завдання — навчити підлітків помічати ознаки насильства та знати, як йому протидіяти. Наприклад, один із сюжетів має назву «Мене шантажують моїми інтимними фото».
На початку гри учасники знайомляться з персонажем, його вподобаннями та передісторією підлітка. По тому, крок за кроком школярі обирають варіанти відповідей. Найпоширеніші з них: відмовитися, погодитися, ухилитися.
Незалежно від рішення, персонаж усе одно зіткнеться з якимось із видів насильства: від домашнього чи булінгу до сексуального в інтернеті. Кожен з цих варіантів може трапитися з підлітком в реальному житті.
Після пройденого сценарію учасникам гри пропонують 5 запитань для обговорення ситуації та рішення зі шкільним психологом чи психологинею.
Психологів вчитимуть, як використовувати гру
Створила гру громадська організація «Еt cetera», яка займається розвитком неформальної освіти в Україні, розробкою навчальних ігор та психоедукаційною підтримкою молоді.
Такий метод ознайомлення з протидією насильству буде цікавий підліткам, тому що передбачає інтерактив, кажуть в громадській організації.
Гра рекомендована Міністерством освіти. Щоб шкільні психологи могли нею користуватися, їх запрошують на одноденний тренінг.
Коли?
П’ятниця, 8 листопада.
Де?
Місто Луцьк. Посилання про місце зустрічі отримають зареєстровані та відібрані учасники тренінгу. Відбір організовується на конкурсній основі. Щоб взяти участь, необхідно заповнити реєстраційну форму.
Учасниці та учасники опанують навички використання гейміфікованих інструментів, зокрема у роботі з підлітками.
«Ми не вперше проводимо тренінг для шкільних психологів та психологинь. Уже були у Львові, Рівному, Полтаві, Чернівцях і Ужгороді. Тепер плануємо їхати у Луцьк. Хочемо залучити якомога більше амбасадорів гри», — розповідає комунікаційна менеджерка громадської організації «Еt cetera» Яна Манько.