Діти, інтернет і сексуальне насильство. Експерти розкажуть, як протидіяти
Як вберегти дітей від сексуального насильства в інтернеті, навчатимуть під час онлайн-зустрічей.
Цьогоріч у червні громадська організація «Докудейз» та всеукраїнська громадська організація «Магнолія» розпочали інформаційну кампанію «Сексуальне насильство в інтернеті: як захистити дітей».
Зараз команда Docudays UA , яка від жовтня подорожує містами і селами України, разом із правозахисним департаментом ГО «Докудейз» готують спільну для всіх регіонів подію, присвячену цій темі.
Організатори покажуть документальну стрічку «У сітях» від чеських режисерів Барбори Халупової та Віта Клусака. У ній три дорослі акторки вдають із себе 12-річних дівчат, «живуть» у спеціально створених копіях своїх дитячих кімнат і під запис кінокамер листуються та зустрічаються з незнайомцями по відеозв’язку.
Цей експеримент демонструє одну з найбільших на сьогодні загроз цифрового світу для дітей та показує, чим можуть стати інтернет-платформи для спілкування в руках деяких дорослих.
Після перегляду фільму організатори запрошують учасників обговорити кінострічку разом з експертами.
Також вони розкажуть, як розпізнати ознаки сексуального насильства над дітьми в інтернеті, до кого звернутися по допомогу, хто відповідальний за протидію цим злочинам і як убезпечити дітей.
Спікерами заходу будуть:
Мар’яна Гевко — психологиня центру «Барнахус» на Тернопільщині, тренерка, експертка Міжнародної громадської організації «Міжнародний центр розвитку і лідерства», проєктна менеджерка Мережі DOCU/CLUB;
Олексій Сидоренко — керівник напряму протидії насильству над дітьми Всеукраїнської громадської організації «Магнолія»;
Юрій Чумак — правозахисник, регіональний координатор Мандрівного фестивалю Docudays UA у Харківській та Черкаській областях.
Модераторка розмови — Ксенія Шиманська, правозахисниця, директорка Правозахисного департаменту Громадської організації «Докудейз».
Час і місце зустрічі: 23 жовтня, 14:00, ZOOM. Долучитися до неї можна з будь-яких куточків України.
Взяти участь в онлайн-події можна після реєстрації. Тоді організатори надішлють посилання на показ документальної стрічки.