Довідки на гуртки не потрібні. Пояснює керівниця луцької поліклініки
Медичні довідки для танцювальних, спортивних гуртків чи басейнів не є обов’язковими, переконує директорка КП «Луцька міська дитяча поліклініка» Оксана Лєщинська.
Про це вона розповіла у коментарі misto.media.
Такі висновки медики не мають права видавати, адже не можуть знати, яке навантаження на організм дитини буде на тому чи іншому гуртку, розповідає Оксана Лєщинська. З її слів, немає і не було ніколи жодної довідки, затвердженої Міністерством охорони здоров’я, яка б підтверджувала готовність дитини займатися у якомусь гуртку.
Існує єдина затверджена довідка форми 086/о. Її видає лікар первинної медичної допомоги після проведеного медичного огляду, результати якого є чинними впродовж року від дати його проходження.
Оксана Лєщинська.
Директорка КП «Луцька міська дитяча поліклініка».
У цій довідці чітко вказана фізкультурна група . Її визначають за допомогою проби Руф’є перед початком навчального року.
Відповідно до цієї довідки треба вибирати заняття, яке витримає організм саме вашої дитини, каже Лєщинська.
Якщо ж на якомусь гуртку вимагають довідку про те, що дитина може займатися, лікарка радить нести копію довідки 086/о.
Також медикиня зазначає, що у кожному спортивному закладі, де проводять заняття, працюють медичні служби. Вони можуть скерувати дитину в спортивний диспансер, який працює у Волинській обласній лікарні , і там визначити її готовність до тренувань.
Щодо довідки про епідемічне оточення, яку використовували для підтвердження відсутності контакту з хворими на інфекційні захворювання (її вимагали при вступі до дитсадків, шкіл, при працевлаштуванні чи госпіталізації), то вона теж втратила свою актуальність. Жоден закон чи підзаконний акт не передбачає її надання.