На полігоні біля Луцька з фільтрату отримуватимуть технічну воду
На полігоні твердих побутових відходів у с. Брище встановили станцію очищення фільтрату.
Що таке фільтрат і що з ним робили раніше
Фільтрат — це отруйна рідина, яка виділяється від змішування продуктів розпаду захоронених твердих побутових відходів із дощовими водами. Це одна з найбільших екологічних проблем сміттєвих полігонів.
Його кількість прямо залежить від кількості опадів, пояснив misto.media директор ЛСКАП «Луцькспецкомунтранс» Володимир Марценюк.
Раніше на полігоні працювала система збору фільтрату. Коли накопичувачі заповнювались, їх відкачували назад на полігон для зволоження і випаровування.
Як буде тепер
На сьогодні ми запровадили нову сучасну технологію, яка передбачає не випаровування, а очищення мембранної фільтрації.
Володимир Марценюк.
Для цього встановили модульну установку, яка дозволяє переробляти фільтрат на технічну воду. За добу очищує 50 кубічних метрів фільтрату.
Вартує обладнання 380 тис. євро, з яких 250 тис. — грантові кошти Краю Ліппе (Німеччина), решта — співфінансування з міського бюджету.
Крім обладнання, на полігоні зробили водонакопичувальні басейни. Спочатку фільтрат перекачується в них, а вже звідти потрапляє на очищення в саму установку.
На сьогодні це найсучасніша технологія в світі. В Україні є лише три таких системи, які працюють в Києві, Львові, а тепер і в Луцьку.
Шукають спеціаліста
Володимир Марценюк каже, що в обслуговуванні для спеціалістів, які мають відповідний досвід, установка не складна. Вона працює дистанційно від компанії, яка виграла тендер на сервісний поточний ремонт і обслуговування.
Зараз шукають спеціаліста, який зміг би перебувати на місці.
«Знайдеться людина, яка зможе вивчити цю технологію, тоді, мабуть, вона буде в штаті і буде обслуговувати, будемо своїми силами це робити», — каже Володимир Марценюк.