Чисте опале листя у Луцьку вивозять на цвинтар. Розповідаємо чому
Комунальники щоосені активно прибирають опале листя у місті. Куди його вивозять і що роблять далі.
Заступниця начальника відділу з доброустрою міста та поводження з побутовими відходами Любов Грабовська пояснює, що сухе, чисте опале листя вивозять на міський цвинтар у селі Гаразджа і розкидають його на вільній території.
Це роблять для того, щоб утеплити землю, аби під час холодів легше було копати ями для поховання померлих.
Зазвичай сюди везуть листя, яке зібрали на меморіалі, у парках, скверах.
Те, яке вже почало гнити, а також мокре, брудне, зібране з доріг, вивозять у Брище на сміттєвий полігон.
Любов Грабовська.
Заступниця начальника відділу з доброустрою міста та поводження з побутовими відходами.
Возять листя підрядники, які прибирають. А установ, які займаються переробленням його, у Луцьку немає, каже пані Грабовська.
У відділі екології міськради пояснили, що прибирати листя у парках і скверах не обов’язково, адже, перегниваючи, воно збагачує ґрунт мікроелементами та органікою.
Але у містах рекомендують все-таки його збирати. По-перше, це є елементом доброустрою, а по-друге, на листках дерев можуть бути личинки шкідників. Для того, щоб зменшити їхню популяцію, рекомендують листя вивозити.
Начальниця відділу екології Луцької міськради Оксана Лисак наголошує, що в жодному разі не можна листя спалювати, адже з диму потрапляють шкідливі викиди у повітря.
У парках, скверах, на прибудинкових територіях, каже екологиня, частину листя все-таки бажано залишати. Також Оксана Лисак нагадує, що на території шкіл і дитячих садочків громади встановили компостери (загалом їх близько 100).