У Луцьку на березі річки Стир облаштують природний «дикий парк»
Луцьк переміг у міжнародному проєкті ЄС в рамках програми Interreg NEXT Польща-Україна 2021-2027 «Дике життя у великому місті: охорона та промоція дикої природи та біорізноманіття у Луцьку та Жешуві».
Проєкт, зокрема, передбачає створення природного парку площею 10 га на березі річки Стир. Йдеться про ділянку між мостом Бена на вул. Шевченка та Красненським мостом на вул. Ковельській, повідомила misto.media начальниця управління міжнародного співробітництва та проєктної діяльності міськради Анна Вінцюк.
Що планують:
видалити інвазивні рослини (що становлять загрозу природному для місцевості біорізноманіттю);
висадити аборигенні види рослин для забезпечення кормової бази та сприятливих умов існування фауни;
створити дощові канали, що акумулюватимуть і природним чином фільтруватимуть воду в під час інтенсивних опадів; в інші періоди вони матимуть вигляд заглиблених клумб з вологолюбними та теплостійкими рослинами;
встановити фільтри на трубах зливової каналізації для очищення дощової води, що стікає з центру міста під час дощів;
встановити дерев’яні доріжки вздовж болотистої зони, також гравійні доріжки на входах та вздовж річки;
облаштувати зелений клас із лавками, навчальними дошками тощо для проведення занять;
зробити болотяну локацію;
встановити пірс, освітлення, лавки та урни для роздільного збору сміття;
облаштувати вздовж території природну огорожу — щільну вузьку смугу кущів.
Зараз ця ділянка в доволі не привабливому стані. Її неможливо використовувати з будь-якою метою. Ми хочемо зробити цю територію для гарного розвитку флори та фауни, щоб люди могли використовувати її для відновлення, рекреації та пізнання природи.
Анна Вінцюк
Бюджет на весь проєкт для Луцька становить понад 1,1 млн євро. Грантові кошти покривають майже мільйон євро. Різницю з бюджету Луцька спрямують виключно на інклюзивність простору та створення відкритого лекторію для проведення освітніх заходів на відкритому повітрі.