Прокуратура і поліція оглянули будівництво, де залили бетоном старі підвали
Після судової ухвали правоохоронці потрапили на будівництво на Кафедральній, 13.
Нагадаємо, у Луцьку спалахнув скандал навколо будівництва офісного приміщення на території заповідника.
Правоохоронців на місце будівництва не пустили, тож вони звернулися до суду.
Як повідомили у поліції, слідчі отримали ухвалу, завдяки якій вони потрапили на будівельний майданчик. Тут побували і працівники окружної прокуратури.
Що сказали в прокуратурі
За результатами огляду прокурори встановили, що на ділянці є котлован, нижня частина якого залита бетонно-фундаментною підготовкою. Окрім цього, в нижній частині котловану є технологічні отвори.
Луцька окружна прокуратура здійснює процесуальне керівництво у кримінальному провадженні за фактом можливого руйнування об’єкта культурної спадщини (ч. 2 ст. 298 КК України).
Досудове розслідування проводить Луцьке РУП ГУНП в області.
Більше інформації не розголошують, посилаючись на те, що тривають слідчі дії.
Припис вимагає припинити будівництво
Департамент культури, молоді та спорту Волинської ОВА ще 18 жовтня видав припис припинити на цій ділянці роботи, які «проводяться без попередніх археологічних розвідок та необхідної дозвільної документації».
Також у приписі є вимога вжити заходів із приведення діяльності у відповідність до вимог законодавства у сфері охорони культурної спадщини.
Згідно з частиною 2 статті 30 Закону, приписи органів охорони культурної спадщини є обов’язковими для виконання для всіх юридичних та фізичних осіб.
Утім роботи там проводяться. Формально це може бути тому, що археологи дійсно попередньо досліджували територію. Але є нюанс.
Що у висновку археологів
Археологічні роботи проводились у липні 2024 року.
misto.media отримало копію висновку за результатами наукового археологічного дослідження від ДП «Науково-дослідний центр „Охоронна археологічна служба України“ Інституту археології НАН України».
У ньому, зокрема, йдеться про те, що на цій ділянці можна копати не глибше 1 метра. Для того, щоб викопати більше, треба проводити подальші наукові дослідження.
«Внаслідок відсутності археологічного культурного шару та об’єктів, які б потребували консервування та реставрації до глибини в –1 м від денної поверхні на вказаній ділянці, до цієї технологічної глибини можуть бути реалізовані проєкти будівництва без необхідності проведення подальших наукових археологічних досліджень», — зазначено у висновку.
Утім, на фото з місця події помітно, що котлован, який викопали, — глибший ніж 1 метр, адже стіни — вищі за людину, яка там стоїть.
Підписав висновок дослідження науковий співробітник ДП «НДЦ „Охоронна археологічна служба України“ ІА НАН України» Віктор Баюк. Ми звернулися до нього з проханням пояснити, чи є порушенням те, що на будівництві викопали більший котлован, аніж дозволено висновком, але він коментувати відмовився.