У луцькому ЦНАПі запрацював центр рекрутингу
На Волині запрацював перший центр рекрутингу.
Він став 43-м в Україні.
Що це за центр
Відкриття центру відбулось у четвер, 17 жовтня. Розташований він у ЦНАПі міста Луцька .
Положення про створення центру рекрутингу з’явилося на сайті міськради на початку жовтня. Так Луцьк долучився до проєкту Міністерства оборони з організації рекрутингових центрів на базі ЦНАПів.
Такі установи почали працювати на всій території України від лютого цього року, розповів уповноважений представник Міністерства оборони України з питань рекрутингу Олексій Бежевець.
У цьому центрі лучани і мешканці громади зможуть дізнатися про вакансії в різних військових частинах України і отримати допомогу на шляху до служби.
Працівників ЦНАПу попередньо тренують. Вони мають доступ до бази знань, вакансій, доступ до всіх військових частин держави. Тому можуть допомогти і особисто, і телефоном.
Діяльність центру рекрутингу має інформаційно-консультаційний характер. Тобто громадяни мають можливість свідомо обрати спеціальність, де будуть максимально корисними, зважаючи на освіту, досвід, стан здоров’я, вік тощо.
Те, що ви звернетеся в цей центр, ні до чого не зобов’язує. Тут просто надають інформацію. І ви її можете отримати як один раз, так і десять.
Олексій Бежевець.
Уповноважений представник Міністерства оборони України з питань рекрутингу.
Хто може звернутися
На сьогодні людина, яка хоче добровільно мобілізуватися у військові частини, з допомогою центру безпосередньо контактує з військовою частиною, в процесі оформлення навіть не заходить в ТЦК, додає він.
«Ми не дотичні до ТЦК і СП. У центр рекрутингу може прийти родич, дружина чи навіть мама того, хто бажає захищати країну. Тут, зважаючи на досвід, освіту і певні побажання громадянина, можуть запропонувати вакансії в тій чи іншій частині чи підрозділі. Так побудовано алгоритм, що ти потрапляєш в армію, отримуєш направлення на медичний огляд, усі документи, взагалі не взаємодіючи з ТЦК. Нині така можливість є, і ми запрошуємо нею скористатися», — каже представник міноборони.
На сайті Міністерства оборони України інформують, що за пів року роботи до мережі центрів рекрутингу української армії звернулася вже понад 21 тисяча громадян. Наразі доступні понад 10 тисяч вакансій, зокрема юристи, бухгалтери, оператори БПЛА, медики, психологи тощо.
«Але у війську треба і водії, слюсарі, механіки, електрики. Бо їхня робота теж важлива. Тому приходьте, консультуйтеся», — зазначає Бежевець. Бо тут, каже він, кожен може бути корисним.
До слова, у коментарі misto.media Олексій Бежевець розповів, що створення таких центрів — це співпраця, форма взаємодії міністерства, органів місцевого самоврядування та обласних військових адміністрацій.
«Ми забезпечуємо наповнення, а місцевий бюджет платить зарплату працівникам і виділяє приміщення. Якщо у громаді є 30-40 тисяч населення, тоді є сенс відкривати такі центри», — зазначає він.
Поки що, каже, центрів рекрутингу немає у Житомирі та Вінниці. У деяких містах або областях є й по кілька центрів (по 2 у м. Львові, м. Києві та м. Харкові); у Полтавській області — 4, у Сумській — 5, в Дніпропетровській — аж 8.
«Ми хочемо бути ближче до людей, щоб зручно було добиратися до центрів. Тому йдемо в регіони, зокрема й у невеликі міста», — каже він.
А оскільки був великий відтік населення зі сходу України на захід, то можна відкривати й по кілька таких центрів в одній області, зазначив пан Бежевець.
Він повідомив, що центри рекрутингу ще будуть з’являтися і в інших містах України. До речі, нещодавно ковельський міський голова Ігор Чайка анонсував відкриття такого центру у Ковелі. Цю інформацію підтвердив нам і Олексій Бежевець.
«Сподіваюсь, скоро буде. Зараз іде процес підготовки», — каже він.
Проконсультуватися у центрі рекрутингу можна за телефонами: +38 (098) 834 0701, +38 (066) 865 8755.
Центр працюватиме так само, як і ЦНАП: з понеділка по четвер з 08:00 до 17:00, а в п’ятницю — з 08:00 до 15:00.
Детальнішу інформацію про роботу рекрутингових центрів можна знайти за посиланням.