На Волині незрячі люди можуть прочитати карту Королівського шляху
Інклюзивну карту, виготовлену для людей із проблемами зору, експонують у Володимирському історичному музеї імені Омеляна Дверницького. Її можна відчути на дотик, а також почути про те, що там зображено.
Мандрівна карта для незрячих, на якій відображено знаменитий культурний шлях Via Regia , або Королівський шлях, відтепер є в експозиції Володимирського історичного музею імені Омеляна Дверницького .
Таких продуктів для незрячих в Україні небагато. Ця карта — одна з найбільших. Вона складається з двох частин, розміром 150 см на 90 см кожна.
На одній нанесений шлях Via Regia на території Європи, на іншій його деталізовано в Україні. На другій частині позначені наші міста, які перетинає Королівський шлях.
А ще тут зображені фортеці, замки та палаци, які будували там, де він проходить. Загалом на карту нанесено 12 пам’яток, пояснила Тетяна Кушнірук, керівниця ГО «Регіональний центр розвитку „Тріада“».
Серед цих об’єктів є і Володимирський історичний музей імені Омеляна Дверницького.
«На карті по-різному нанесені межі самого шляху, кордони країн, суходіл, моря, столиці. Написи зроблені і шрифтом Брайля, і рельєфними літерами, адже деякі незрячі люди читають саме їх», — розповіла misto.media пані Тетяна.
Щоб роздивитися детально карту Via Regia, незрячій людині потрібно до двох годин.
Тетяна Кушнірук.
Додатком до карти є тактильний атлас, що містить збільшені зображення. Також до карти записали аудіосупровід.
На карті є тактильний QR-код. Якщо перейти за ним, можна прочитати чи почути цікавинки про кожен із позначених об’єктів.
Директор музею Володимир Стемковський розповів misto.media, що організатори одразу навчили екскурсоводів користуватися експонатом.
«Карта розміщена у виставковій залі. Але вона мобільна і буде переїжджати з кімнати в кімнату, а при хорошій погоді, наприклад, на день міста чи інші заходи її можна виставляти для огляду на території музею», — розповів пан Володимир.