Денний центр для постраждалих від домашнього насильства запрацював у Луцьку
Постраждалі від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі можуть отримати допомогу в денному центрі, який відкрили у місті. Тут розрадять і допоможуть вирішити низку юридичних питань. За потреби, постраждалих можуть скерувати до кризової кімнати, де люди можуть перебувати до 20 діб.
Як звернутися за допомогою
Заклад відкрили у Луцьку у вівторок, 15 жовтня. Це перший денний центр у місті, куди можуть звернутися за безоплатною допомогою люди, які постраждали від насильства.
Центр розташований за адресою: Київський майдан, 13. Телефонувати, за потреби, слід за номером 0800400334.
Тут можна поговорити з психологом, отримати юридичну консультацію, послугу соціального супроводу для подолання або мінімізації наслідків домашнього та гендерно зумовленого насильства, а також дізнатися про послуги інших організацій та установ, що працюють у сфері запобігання та протидії насильству.
Усі консультації проводитимуть конфіденційно.
«Двері цього денного центру будуть відкриті для постраждалих, які самі до нас звернулися, і для тих, кого скерували інші структури», — каже начальниця управління соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Луцької міської ради Ліна Галан.
Що тут є
У великому приміщенні є багато кімнат: зала, кімната для консультацій, тренінгова зала, лаунж-зона, дитяча кімната.
В одній залі ми зможемо проводити різноманітні дискусійні майданчики в форматі світового кафе, круглі столи, в тренінговій зможемо проводити тренінги, є місце для індивідуальних консультацій.
Ліна Галан.
До слова, центр зробили інклюзивним. Тут встановили пандус, є кнопка виклику персоналу для людей, які пересуваються на колісному кріслі, спеціально обладнаний туалет. Є вивіска, написана шрифтом Брайля. У денному центрі є стійка з окулярами, якщо люди забули свої вдома. Також тут працює фахівчиня, яка має навички жестової мови, розповіла misto.media Ліна Галан.
Соціальний супровід кожної сімʼї, що звернулася, здійснюватимуть кейс-менеджери, яких тут буде три.
Центр працюватиме з понеділка по четвер з 8:30 до 17:30, а в п’ятницю — з 8:30 до 16:15.
Денний центр — не прихисток. Для тих, хто потребує цілодобової підтримки, у Луцьку діє кризова кімната. Це безпечний простір, куди можуть звертатися люди в будь-який час доби. Місце розташування кризової кімнати засекречене. Тут людина може перебувати до 20 днів під наглядом фахівців.
Що це за проєкт
Денний центр відкрили в межах проєкту «Міста і громади, вільні від домашнього насильства» UNFPA, Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні.
Луцьк є учасником цього проєкту з травня 2023 року. Вже провели навчання фахівців із соціальної роботи, психологів, юристів, представників поліції.
Також в рамках цього проєкту облаштували кризову кімнату, діє міська телефонна лінія інформаційно-психологічної підтримки — 0800400332, дві мобільні бригади, які за 9 місяців 2024 року виїжджали на допомогу 718 разів.
Загалом соціальні послуги надали 943 особам, які постраждали від домашнього насильства, з них 478 жінок і 309 дітей.