На Волині працюють 10 «прозорих» офісів поліції. У чому їх особливість
У «прозорих» офісах поліції усі дії поліцейських і затриманих фіксуються на камери, а записи зберігатимуть 25 років.
Затриманий увесь час перебуває під наглядом
Станом на вересень, у 10 відділках поліції на Волині встановили систему відеомоніторингу «Custody Records». Вона створена для захисту прав затриманих осіб. Увесь час їх перебування в поліцейському підрозділі фіксується на відеокамери.
Тут є окремі кабінети для проведення слідчих дій, конфіденційної зустрічі з адвокатом, інтервʼювання тощо, розповіла misto.media старша інспекторка з особливих доручень Управління дотримання прав людини Департаменту головної інспекції та дотримання прав людини Національної поліції України Наталія Бартошук.
Обов’язково в таких офісах працює інспектор з дотримання прав людини, який опитує затриманих та поліцейських, стежить за тим, щоб права особи не порушувалися. Зокрема, йдеться про медичну допомогу, а також правничу допомогу.
Інформацію зберігатимуть 25 років
Якщо хтось із затриманих напише скаргу на недотримання прав людини поліцейськими, на неї має відразу реагувати слідчо-оперативна група. Тоді починається перевірка, слідчі мають опрацювати всі наявні відео, щоб з’ясувати, чи не перевищували поліцейські службові обов’язки,
Усі відео про те, що говорить затримана особа і поліцейські, зберігатимуть 25 років.
Наприклад, якщо затримана особа подасть скаргу до Європейського суду з прав людини, ми зможемо належним чином або її підтвердити, або спростувати.
Наталія Бартошук.
Система відеоспостереження у підрозділах працює цілодобово.
На Волині працює 10 відділень
У Волинській області на сьогодні працюють 10 управлінь, відділів та відділень із системою «Custody Records». Вони є у Луцьку, Горохові, Ковелі, Володимирі, Нововолинську, Ратному, Камені-Каширському. Ця система функціонує на Волині з 2021 року.
Для впровадження системи «Custody Records» підрозділи поліції модернізують за кошти бюджетів громад та співфінансування Нацполіції.
«Окрім окремих приміщень, у нас у кожному підрозділі поліції облаштовано безбар’єрний простір, щоб люди з інвалідністю без перешкод могли потрапити до нас за поліцейськими послугами. Для цього облаштовані пандуси, відсутні пороги, розміщені вказівники з перекладом шрифтом Брайля», — каже Наталія Бартошук.