На нову систему оповіщення цьогоріч планують витратити 14 млн замість 58
Кошторис нової системи оповіщення у Луцьку готовий. Найбільше вартуватиме обладнання. Цього року планують реалізувати перший етап робіт.
Проєктанти завершили розробку проєктно-кошторисної документації будівництва місцевої автоматизованої системи оповіщення, яку затвердили на черговому засіданні міськвиконкому у середу, 11 вересня.
Загальна кошторисна вартість будівництва — 57,774 млн грн. З них 12 млн грн — вартість будівельних робіт, а в 37,4 млн обійдуться устаткування, меблі та інвентар. Ще 8,3 млн грн закладено на інші витрати.
Утім проєкт реалізовуватимуть не весь одразу. Як повідомив заступник міського голови Юрій Вербич, наразі у громаді вирішили реалізувати поки що перший етап. На нього мають використати 13,978 млн грн (2,5 млн грн — будівельні роботи, устаткування, інвентар та меблі — 8,5 млн грн, інші витрати, у тому числі ПДВ — 2,9 млн грн).
Мають встановити передавальну апаратуру, яка працюватиме у радіочастотному діапазоні і буде функціонувати в умовах повного блекауту. Встановлять також пункт управління та додаткові сирени в селах громади, де їх немає.
«Зараз у нас функціонує ще радянська система оповіщення, до якої навіть немає запчастин», — повідомив він.
Система повідомлятиме не лише про ракетну небезпеку, а й про хімічну чи радіологічну загрози.
Реалізувати перший етап запланували до 15 грудня 2024 року, а чи впроваджувати проєкт далі, чи обмежитися наявним обладнанням, в міській раді ухвалюватимуть пізніше. Якщо першого етапу буде достатньо, то роботи призупинять.