Підсумки Паралімпіади. Волиняни везуть додому бронзу та срібло

Паралімпійські ігри у Парижі офіційно завершено. Україна здобула 82 медалі: 22 золоті, 28 срібних та 32 бронзові. До останнього дня за право потрапити на п’єдестал боролися і волинські спортсмени. У підсумку вони везуть додому дві нагороди.

Так, бронзову медаль з пара паверліфтингу у ваговій категорії до 88 кілограмів виграв Юрій Бабинець. Підопічний заслуженого тренера України Валерія Дружиновича підкорив штангу вагою 214 кг, чого було достатньо для третього місця. Міг Юрій підійматися і вище, проте його спробу на 225 кг не зарахували, хоча він і витиснув її, а команда навіть подавала протест. Тож 29-річний спортсмен пропустив на другу сходинку єгиптянина Мохамеда Елефата (224 кг). Золото — за китайцем Панпан Яном (242 кг).

Друге у кар’єрі срібло у веслуванні на пара каное завоювала Марина Мажула. Спортсменка змагалася на байдарці-одиночці та прийшла до фінішу другою з результатом 52,87 секунди. На першому місці — веслувальниця з Чилі Катерінн Воллерман (51,95), а бронза — у німкені Едіни Мюллер (53,13). На попередніх іграх в Токіо Мажула також посідала другу сходинку.

Близькими до нагород були й інші волинські веслувальники, щоправда, академічні: Анна Айсанова та Станіслав Самолюк, які посіли четверті місця у парах зі своїми партнерами. Айсанова виступала разом із Ярославом Коюдою, а Станіслав — з Дарією Котик. У Токіо вони були дев’ятими у «четвірці». А ось для Анни Айсанової ці ігри стали дебютними.

Були серйозні надії і щодо легкоатлета Ярослава Окапінського, який пробився до фіналу з бігу на 400 метрів. На жаль, волинянину не вдалося дістатися до п’єдесталу: він фінішував шостим, хоча й оновив особистий рекорд.

Збірна Україна завершила на сьомій позиції. На першому місці розмістився Китай (94 золоті, 76 срібних, 50 бронзових медалей).