У Луцькому замку — лицарський турнір. Гроші за квитки задонатять
Видовищно і гучно цими вихідними у Луцькому замку. 7–8 вересня там відбувається відкритий кубок України із середньовічного бою «Середньовічний Лучеськ».
Із мечами, алебардами та сокирами у бій зійшлися понад пів сотні учасників та учасниць із 10 команд. Про це misto.media розповів організатор турніру Сергій Ващук.
З його слів, цього року турнір є міжнародним. Окрім волинян та команд із Рівного, Чернівців, Івано-Франківська, Вінниці, Києва, Житомира та Запоріжжя до замку приїхали учасники з Німеччини та Польщі.
Орієнтовно чверть учасників є військовослужбовцями або демобілізованими військовими за станом здоров’я. Щоб потрапити на змагання, хтось використав відпустку або відпросився у командування. Як і сам Сергій, який нині на службі і цього року участі у змаганнях не бере через поранення.
Турнір не відбірковий, як це було торік, а є більше заходом для популяризації, розвитку цього неолімпійського виду спорту та має благодійну мету.
«Вже традиційно всі вторговані за вхід гроші ми передаємо для хлопців із нашого (лицарського, — mm) руху, які служать у різних підрозділах. Комусь потрібно закрити збір на „Мавік“, комусь — докинути на ремонт авто чи купити FPV. Ми розподіляємо між усіма ці гроші», — розповів Сергій Ващук.
Вперше в житті приїхала із Франкфурта до Луцька учасниця Мелані Грасс. Їй 44 роки і вона працює тілоохоронницею. До клубу історичної реконструкції в Німеччині потрапила 10 років тому, і відтоді це її захоплення та спортивний розвиток.
«Війна в Україні мене не злякала, і я приїхала. Це страшно, але не смертельно страшно. В Україні я часто бувала з гуманітарною допомогою для військових та цивільних. Привозила кілька машин для пожежників, ліки та їжу. Їздила до лінії фронту, відвідувала військових у шпиталі. Це був важливий досвід», — розповіла Мелані.
Хотів би сам брати участь у турнірі, але прийшов як глядач лучанин Віктор-Микола Гаврилюк. Він — бойовий медик і нині перебуває на лікуванні після поранення. Очікує на ще одну операцію на нозі та реабілітацію.
Цей захід відволікає, повертає смак цивільного життя. Водночас — це не свято гедонізму і якихось розваг. Це спортивний, благодійний турнір для збору на потреби військових. Для самих військових — це спосіб реабілітації. А цивільним відвідувачам, я думаю, що тут дуже цікаво, бо це видовищно.
Віктор-Микола Гаврилюк
Лицарські поєдинки традиційно розпочалися з масової бійки «Стінка на стінку», де із мечами, сокирами та алебардами зійшлися 23 на 24 учасники. Організатор турніру Сергій Ващук на відкритті змагань побажав усім лицарям відбутися без поранень, мовляв, це дуже травматичний вид спорту.
Цього року луцькі лицарі увійшли до збірної України із середньовічного бою та у травні їздили на Чемпіонат Світу до Мексики, звідки привезли призові місця, розповів Сергій Ващук.
«Наступного року Чемпіонат Світу пройде в США, але нам дуже складно буде туди поїхати. Треба оформляти візи і так далі. Тому, швидше за все, це будуть якісь змагання в Європі, якщо ми зможемо вирватися за кордон. В теперішніх реаліях дозвіл на виїзд можуть мати лише ті наші бійці, які служать в Збройних Силах України. І водночас поїхати їм не вдасться, бо мають виконувати свої завдання. Це таке замкнуте коло. Але я точно можу гарантувати, що наступного року на початку вересня у Луцьку відбудеться Кубок», — каже він.
Вартість входу на один день: 150 грн — дорослий, 100 грн — дитячий.
Для дітей до 6 років та військовослужбовців — вхід вільний.
Розклад турніру «Середньовічний Лучеськ»:
7 вересня
12:00 — відкриття турніру;
12:20 — змагання «всі на всі»;
12:40 — дуельна номінація «древкова зброя» (жінки);
13:10 — дуельна номінація «щит-меч» (жінки);
13:40 — дуельна номінація «щит-меч» (чоловіки);
16:40 — масова номінація «3 на 3»;
17:00 — масова номінація «5 на 5»;
19:00 — виступ гурту «Цвях».
8 вересня
11:30 — масова номінація «10 на 10»;
11:50 — дуельна номінація «древкова зброя» (чоловіки);
12:30 — дуельна номінація «щит-меч» фінали (чоловіки);
13:30 — дуельна номінація «довгий меч» (жінки);
14:00 — дуельна номінація «довгий меч» (чоловіки);
15:00 — дуельна номінація «баклер-меч» (чоловіки);
16:00 — масова номінація «5 на 5» фінали;
17:40 — змагання Last Man Standing;
18:00 — церемонія нагородження.