Перейменовані на честь загиблих військових вулиці відзначають на інтерактивній мапі
До проєкту «Вулиці Героїв» може долучитися кожен волинянин або місцевий орган самоврядування.
Організація «ЛУН місто» спільно з Платформою пам’яті «Меморіал» створили проєкт «Вулиці Героїв».
Суть розробки полягає в тому, що на інтерактивній карті України відображені вулиці, названі на честь загиблих у російсько-українській війні Героїв. Проєкт запрацював нещодавно і стартував перед Днем Незалежності.
«Історії про життя воїнів збирає саме платформа Меморіал. Я б дуже радила читати їх, адже вони різні й по-своєму цікаві. Бо є такі молоді хлопці та дівчата, які віддали своє життя за незалежність, за наше майбутнє. Про них варто знати та розповідати близьким», — каже кураторка проєкту «ЛУН місто» Анна Денисенко.
Щодо Волинської області, то на інтерактивній мапі позначено всього 3 локації: у Луцьку — вулиці Олега Куцина (стара назва — вул. Чехова) і Миколи Мялковського (попередньо була вул. Крилова), а в Ковелі — Валерія Гонти (колишня вул. Мечникова). Натиснувши на позначку вулиці на карті, можна ознайомитися з історією життя Героя, військовими здобутками, його сім’єю. Тут є і фото, а також вказана дата заповнення.
«Зараз на мапі відображається близько 150 локацій, але ми продовжуємо наповнювати її. Якщо ви зайшли за посиланням і помітили, що на карті не відображена перейменована вулиця на честь Героя у певному населеному пункті, необхідно нам повідомити, і ми обов’язково додамо її на мапу», — каже Анна.
Зазначимо, що на карті є кнопка «додати локацію», є анкета, яку необхідно заповнити для зворотного зв’язку. Це можуть робити як громадяни, так і органи місцевого самоврядування.
«Ми будемо вдячні, якщо міські ради, територіальні громади будуть активно долучатися до цього проєкту. Був час, коли ми пів життя жили на вулиці й не знали, на честь кого вона названа. Нині ж просто зобов’язані знати тих Героїв, які віддали своє життя за наш спокій і незалежність. Ми мусимо про них пам’ятати, читати історії про них і переповідати своїм дітям. Це дуже важливо», — наголошує пані Анна.
Долучитися до проєкту можна, написавши на електронну пошту [email protected]