Головні тези Володимира Зеленського на форумі «Україна 2024. Незалежність»
Президент України та Верховний головнокомандувач ЗСУ взяв участь у форумі «Україна 2024. Незалежність» у Києві, де відповів на запитання журналістів різних видань, як українських, так і закордонних. Наводимо основні (на думку misto.media) тези Володимира Зеленського.
Форум був у вівторок, 27 серпня. Перед початком спілкування Президента та журналістів присутні вшанували хвилиною мовчання усіх загиблих у російсько-українській війні. Що казав Зеленський:
Не можна сказати, що Росія дуже сильно, як деякі колеги-лідери кажуть, хоче зупинити війну. Коли хочуть — 230 ударів не завдають. І не вбивають людей з дітьми.
В межах нещодавньої величезної атаки ми за допомогою F-16 збили деякі ракети.
Я нещодавно порахував, щодо однієї підтримки, скільки ми чекали… 12 місяців.
Курська операція не пов’язана з жодним із пунктів формули миру. Чи пов’язана вона з другим Самітом миру? Так, бо Курська операція є одним із пунктів плану перемоги України… Курщина — один з напрямків. Другий напрямок — це стратегічне місце України в безпековій інфраструктурі світу. Третій напрямок — це потужний пакет примусу Росії до закінчення війни дипломатичним шляхом.
Дуже важливо, що вузьке коло людей знало про операцію на Курщині. Тому у неї є успіх. Ця операція принесла кілька речей. Передусім, окупація Харківщини зупинена. Ми мали інформацію щодо створення буферних зон там, потім — на півночі… Розуміли, що Сумщина та Чернігівщина можуть бути в планах.
Якщо ворог хоч щось знає про наші дії, а вуха у нього всюди, не тільки в нашій державі, у нас не буде успіху.
У нас не окупація (Курщини — m.m), у нас триває оборонна операція. Ми відповідаємо всіма захисними можливостями та кроками на території Російської Федерації, щоби не допустити окупації нашої землі. Ми нічого не доєднуємо до нашої держави, не змінюємо законодавство, Конституцію тощо. Нам не потрібні зайві чужі землі та чужі громадяни також.
Курська операція показала, що Путіну важливіше захопити місто в Україні, про яке він ніколи не чув, просто потішити свої амбіції, ніж захистити свою територію. Його завдання — знищити нас.
З Путіним діалог на сьогодні беззмістовний, порожній. Бо він не хоче закінчення дипломатичним шляхом. Тобто він готовий, але якщо ми віддамо йому 30% нашої землі.
Я не готовий обмінювати нашу територію в рамках будь-яких переговорів.
Авжеж все закінчиться діалогом, але треба мати сильні позиції для нього.
Договір (про транзит російського газу через Україну — m.m) з Росією ніхто продовжувати не буде.
Нам потрібно повернути доросле населення в Україну, наших дітей, студентів тощо. Без примусу. Зробити всі умови, щоб вони хотіли повернутися. Один із напрямків, чим повинне займатися «Міністерство єдності» , — дати роботу в Україні.
Збільшилася кількість людей, яка почала готуватися. Це дуже допоможе хлопцям мати якісь ротації. Бо вперше почалися якісь ротації. Фундаментальними ротаціями я не можу це назвати, буду відвертим. Але є початок.
Думав, що рано про це говорити, але… Було позитивне випробування першої української балістичної ракети.
Саміт миру сам по собі не з’явився. Хоча до цього ми могли програти ініціативу щодо дипломатичного врегулювання.
Що стосується представників Росії на другому Саміті миру — це бажання всіх країн. Вони вважають, що це може бути шанс для закінчення війни. Ми хотіли, щоб на першому Саміті їх не було. Зібрати всі країни без представників Росії непросто. Ми підготуємо план, і представники Росії, якщо вони хотітимуть бути присутніми на другому Саміті, — вони будуть. Інакше ми можемо втратити велику кількість країн.
Олег Татаров разом з Василем Малюком вбивали чеченців ув Україні в Києві, доки вас тут не було. Вигнати його, щоб його вбили рускіє?
Є складнощі в поверненні «азовців». Треба, щоби їхні родини знали всі ці виклики та складнощі… Тому я попросив, потім ми затвердили на Ставці відповідний формат роботи з родинами та щодо узгодження списків на обмін. Тепер ГУР зі СБУ разом з Лубінцем та зовнішньою розвідкою погоджують усі списки.
Щоразу, коли ми оцінюємо допомогу Польщі, справедливо згадати, як це було в перші дні. Ви також пам’ятаєте зернові процеси… Я не вважаю, що це фундаментально вплине на історичну близькість наших держав. Ми зробимо все, щоб не допустити розколу між нашими країнами.
Нам потрібні польські МіГи , ми не витрачатимемо час на тренування наших пілотів.
Нам дуже важливо не бути такими, як ті, що принесли нам війну.
Впродовж пресконференції Володимир Зеленський спілкувався з журналістами у притаманній йому манері. Інколи гостро реагував на запитання, особливо журналіста «Української правди» Романа Кравця.