Торік у Луцьку витратили 1,6 млн грн на розчищення каналів у парку
У Луцькій громаді діє Комплексна програма охорони довкілля. Приміром, в її межах розчистили канали в центральному парку. Всього на реалізацію програми витратили майже 5 млн грн. Розповідаємо, на що витратили гроші.
Інформацію в міській раді надали у відповідь на запит misto.media. У 2023 році на виконання заходів програми використали 4,8 млн грн. За ці гроші озеленювали територію, розчищали прибережні зони річок Сапалаївка та Жидувка, облаштовували контейнери для компосту тощо.
Зокрема, 1,6 млн грн коштувало очищення меліоративних каналів в Центральному парку культури та відпочинку імені Лесі Українки. 500 тис. грн з цієї суми — кошти обласного бюджету.
За 490 тис. грн розробили проєктно-кошторисну документацію встановлення санітарно-захисних зон свердловин питного водопостачання та влаштування захисних огорож.
Ще 450 тис. грн витратили на розроблення проєкту землеустрою щодо організації та встановлення меж земель водного фонду та водоохоронної зони р. Стир.
431 тис. грн спрямували на розроблення проєктів створення об’єктів природно-заповідного фонду та організації їх територій.
300 тис. грн коштувало озеленення території Луцької міської територіальної громади.
247 тис. грн заплатили за видалення самосійних, аварійних дерев, чагарників водоохоронної зони р. Сапалаївка. Ще 196 тис. грн — на очищення водоохоронної зони та річища р. Жидувка.
195 тис. грн пішло на збір використаних автомобільних шин з територій закладів дошкільної освіти.
150 тис. грн витратили на косіння та викопування борщівника.
100 тис. грн витратили на відновлення і підтримання сприятливого гідрологічного режиму та санітарного стану річок та водойм.
За 100 тис. грн досліджували якість атмосферного повітря.
Близько 550 тис. грн витратили на такі заходи:
збирання, зберігання і перевезення відходів;
обробку зелених насаджень від кліщів, комарів, білого американського метелика та ін.;
підготовку наукового звіту «Інвентаризація біорізноманіття й управління територією орнітологічного заказника місцевого значення «Пташиний гай»;
зариблення водойм;
проведення загальноміських заходів та акцій щодо охорони навколишнього природного середовища (придбання одноразових рукавиць, пакетів тощо);
забезпечення природоохоронних організацій приладів (далекоміру/висотоміру, вологоміру);
очищення ставка на р. Омеляник від загиблих водних біоресурсів;
забезпечення кормами тварин, занесених до Червоної книги України;
коригування проєкту щодо встановлення прибережної захисної смуги і водоохоронної зони р. Стир.
На 2024 рік у Комплексній програмі також заплановані природоохоронні заходи. На її реалізацію цьогоріч запланували витратити 4,5 млн грн.