У Луцьку завершують найбільшу картину у світі
У Музеї сучасного українського мистецтва Корсаків художник Петро Антип закінчує картину «Космогонія», робота над якою тривала понад півтора року. Презентація запланована на 28 вересня.
Про те, що це за проєкт, коли можна буде побачити остаточний варіант картини, і чому вона може потрапити до Книги рекордів Гіннеса, розповіла misto.media керуюча партнерка музею Леся Корсак.
Як шукали художника
Ідея створити найбільшу в Україні картину виникла у засновника МСУМК Віктора Корсака. Він став куратором цього проєкту. Як розповіла його дружина Леся Корсак, у них були задум і велике приміщення, але залишалося питання, хто візьметься за таку роботу, адже це дуже важко і фізично, і психологічно. Коли почалася війна, до Луцька приїхав художник родом із Горлівки Донецької області Петро Антип, який у 2014 році емігрував на Київщину.
Ми з Антипом вже дружимо років 10, добре знаємо його творчість. І коли до нас приїхав цей талановитий художник, ми з Віктором зрозуміли, що нам його сам Бог послав.
Леся Корсак
керуюча партнерка музею
Що це за картина
«Космогонія» — картина площею 2000 квадратних метрів. Хоча, за словами Лесі Корсак, якби приміщення було більшим, то й картину робили б більшою.
«Нам треба привернути увагу до українського мистецтва на світовому рівні, дивувати публіку. Ця картина дуже якісно створена, тому що там і купа скульптури додається, і презентація буде з музичним супроводом. Ми з цим проєктом будемо подаватися не тільки на категорію рекордів Гіннеса України, а і світову Книгу рекордів Гіннеса», — каже пані Леся.
У «Космогонії» намагалися поєднати всі міфи, релігії й символи різних народів світу. Віктор Корсак пише трактат, де пояснюється цей символізм. До 28 вересня книга має бути готова.
Також у музеї буде мапа з QR-кодами, де теж можна буде дізнатися значення багатьох символів.
Як тривала робота
Картину Петро Антип писав понад півтора року. На її створення пішли тонни фарби. Леся Корсак розповідає, що для проєкту довелося створити свою багетну майстерню.
«У нас одна бригада робить підрамник, інші натягують, полотно ґрунтують, і вже художник далі малює сам. У нього є два помічники, які розмішують фарбу, подають. Ми купували спеціальну машину, яка підіймає художника на висоту, бо він спочатку творить на підлозі, потім воно висихає, і є бригада, яка на лісах підіймає, прибиває все на стіну. А вже дрібні символи художник мусить домальовувати на висоті до 10 метрів», — каже Леся Корсак.
Наразі проєкт майже готовий, Петро Антип лише домальовує підлогу та допрацьовує деталі.
Проєкт презентуватимуть з лазерами і димом
Відкриття «Космогонії» заплановане на 28 вересня. Хоча ідея самої роботи включає постійний перформанс: коли художник малює, людям дозволяють приходити спостерігати за його роботою, запитувати. За словами Лесі Корсак, це досить велике додаткове навантаження на митця.
Від дня відкриття планують показувати відвідувачам музею інтерактивну виставу з елементами лазерного шоу. Вона триватиме орієнтовно 50 хвилин.
«Голос диктора розповідатиме про події від початку створення всесвіту, планет до майбутнього, адже „Космогонія“ — якраз про створення цивілізації. По ходу розповіді будуть підсвічувати елементи картини, символи, щоб люди краще зрозуміли, про що йдеться. Будуть присутні димові ефекти», — розповідає Леся Корсак.
На відкриття «Космогонії» вхід буде вільним. Потім вартість входитиме у ціну відвідування музею — 100 грн квитки для дорослих, 50 грн — для дітей. Також є пільгові квитки для військових та їхніх сімей, а в середу у музей безплатний вхід.
Музей працює за адресою м. Луцьк, вул. Івана Корсака, 1. Він відчинений у будні дні з 12:00 до 20:00 і з 11:00 до 20:00 у суботу та неділю.