День Сил спеціальних операцій перенесли на травень, бо попередня дата — траурна
-ab809ff4197930212a8187fc5135191b.jpg)
Спецпризначенців відносять до військової еліти. Фото: фейсбук командування Сил спеціальних операцій
Вчора Президент України Володимир Зеленський підписав указ про встановлення 27 травня Днем Сил спеціальних операцій Збройних Сил України, який раніше відзначали 29 липня. Розповідаємо, чому змінили дати.
Що не так зі старою датою відзначення військово-професійного свята 29 липня
Перенесення дати є логічним, пояснює речник командування Сил спеціальних операцій ЗС України в коментарі для misto.media.
Її встановили у 2016 році, але не врахували думку особового складу, що викликало обурення серед бійців, ветеранів, а також родин загиблих. Фактично відразу від них почали надходити звернення щодо перенесення дати.
29 липня 2014 року, під час проведення антитерористичної операції на Сході України, підрозділи 3 полку спеціального призначення зазнали найбільших одномоментних втрат . Тому це є траурний день.
Командувач Сил спеціальних операцій Олександр Трепак своїм наказом визначив 29 липня Днем вшанування полеглих воїнів Сил спеціальних операцій.
Чому для відзначення Дня Сил спеціальних операцій обрали 27 травня
Цей день пов’язаний із легендарним захистом Донецького аеропорту .
27 травня 2014 року воїни полків спецпризначення (майбутніх ССО) разом з побратимами з інших частин Сил оборони провели операцію зі звільнення нового термінала Донецького аеропорту від ворожих військ та колаборантів та встановили прапор України.
Тоді противнику завдали потужного тактичного удару, знищивши до сотні ворогів, важку техніку. При цьому самі спецпризначенці не втратили жодного воїна, лише троє побратимів отримали поранення.
Тож відзначення Дня Сил спеціальних операцій ЗСУ саме 27 травня підкреслює потужні національні військові традиції та зміцнює бойове братерство між окремими частинами та підрозділами ССО, резюмує речник.
До слова, Сили спеціальних операцій — це наймолодший різновид військ Збройних сил, який раніше не мав аналогів в історії сучасної України.
Серед завдань спецпризначенців:
бути розвідником;
брати участь у рейдах у тил ворога;
вести підпільну роботу за лінією фронту і створювати агентурну мережу;
шукати та евакуйовувати полонених або заручників;
брати участь у боротьбі з незаконним обігом зброї та наркотиків;
боротись із тероризмом і піратством;
долучатись до міжнародного військового співробітництва.
Цей підрозділ належить до військової еліти, адже він відрізняється високими вимогами щодо добору кандидатів на службу (відбір у ССО проходять лише 10% кандидатів), а також посиленою підготовкою особового складу.