Аграрії пояснили причину смороду у Луцьку і чи це повториться

Фото ілюстративне. Фото: agroportal.ua.
Неприємний запах, який накрив місто наприкінці березня — на початку квітня, виник через те, що ТОВ «Волинь-зерно-продукт» обробило поля у сусідній Підгайцівській громаді неякісним добривом.
Про це стало відомо під час розширеної наради у луцького міського голови у вівторок, 8 квітня. Начальниця управління екології Оксана Лисак зазначила, що ситуація дуже загострилась з 28 березня до 2 квітня цього року. Жителі міста подали понад 100 звернень до служби оперативного реагування 15-80.
Причиною виникнення різкого неприємного запаху у повітрі стало застосування 28—29 березня рідких органічних добрив агровиробниками на територіях, прилеглих до Луцької громади: у селах Липини, Піддубці, Борохів, зазначила вона.
Поширенню запаху сприяла тепла погода і напрям вітру в ті дні.
Поля зрошувало ТОВ «Волинь-зерно-продукт». Воно використовувало барду , яку надало підприємство «БіоПек».
Це свіже органічне добриво майже без запаху. Проте коли воно довго зберігається у сховищах, то запах стає неприємним, розповів misto.media керівник агродепартаменту ТОВ «Волинь-зерно-продукт» Ярослав Мазуренко.
За домовленістю, «БіоПек» має постачати тільки свіже добриво. Такої барди аграрії вносили на поля десятки тисяч тонн, і жодного запаху не виникало, зазначив він.
«Цього разу постачальники завантажили нам два авто барди з запахом. Поки механізатори на полі вносили добриво, поки доповіли про це, то запах вже пішов, і цього було не зупинити. Адже навіть якщо переорати поле, то запах не зникає. Ми зупинили внесення, розібрались в цій ситуації і більше такої смердючої барди не було», — пояснив Ярослав Мазуренко.
Про те, коли і чим будуть обробляти поля, аграрії інформують жителів громади, де тривають роботи. Цього разу це була Підгайцівська громада, але запах відчували у Луцьку.
Барду вносять на незасіяні площі. Цьогоріч підприємство закінчило обробку полів органічними добривами перед посівом.