Від початку війни росіяни понад 8 тис. разів застосували заборонені хімічні речовини
-a37dcdcc039c8d7d2abe283677ab6d19.png)
Ситуація на фронті складна.
Українські війська нещодавно просунулися під Покровськом, а російські — поблизу Торецька, Покровська та Великої Новосілки.
Аналітики Інституту вивчення війни опублікували звіт про те, яка ситуація щодо припинення вогню та просування на фронті.
Що з припиненням вогню
Російські офіційні особи продовжують використовувати розпливчасті або невизначені умови тимчасового припинення вогню в енергетичній інфраструктурі. 2 квітня прессекретар Кремля Дмитро Пєсков заявив, що тимчасове припинення вогню в енергетичній інфраструктурі діє, і Росія дотримується перемир’я, а Україна «не приєдналася» до тимчасового припинення вогню «по суті», і Росія має намір обговорити це зі США.
Точні контури тимчасового припинення вогню в енергетичній інфраструктурі залишаються незрозумілими, і Україна та Росія, видається, офіційно не узгодили перелік об’єктів, на які воно поширюється, або види заборонених ударів, йдеться у звіті американських аналітиків.
Повідомляється, що офіційні особи США продовжують визнавати небажання президента Росії Володимира Путіна взяти на себе зобов’язання щодо загального припинення вогню в Україні.
Заборонені хімічні речовини
Генштаб України 1 квітня повідомив, що російські війська в Україні продовжують використовувати боєприпаси, споряджені хімічними речовинами, забороненими Конвенцією про хімічну зброю (КХЗ).
Зокрема, у березні 2025 року українські сили зафіксували 767 випадків використання російськими військами регульованих гранатометів К-51 і РГ-ВО для запуску боєприпасів, що містять хімічні речовини, і боєприпасів, що містять невстановлені небезпечні хімічні речовини, які заборонені КХЗ.
Український Генштаб також повідомив, що з лютого 2023 року російські війська застосували заборонені хімічні речовини 7730 разів.
Що на фронті
Торецьк
Опубліковані 2 квітня геолокаційні кадри показують, як російські війська підіймають прапор у південно-західному Олександрополі (на південний захід від Торецька). Це вказує на те, що росіяни нещодавно захопили поселення.
Російські війська атакували під самим Торецьком, а також біля Дачного, Диліївки, Кримського, Романівки, Щербинівки, Леонідівки, Пантелеймонівки, Олександрополя, Валентинівки і Сухої Балки 1 і 2 квітня.
1 квітня Південне оперативне командування Збройних сил України повідомило, що російські війська періодично намагаються атакувати бронетанковими колонами на Торецькому напрямку.
Покровськ
Українські та російські сили нещодавно просунулися на Покровському напрямку.
Геолокаційні кадри, опубліковані 1 квітня, показують, що українські сили нещодавно просунулися на південний схід від Котлиного (на південний захід від Покровська).
Російські війська нещодавно просунулися в західну Лисівку (на південний схід від Покровська) і на південний схід від Богданівки (на південний захід від Покровська).
Український офіцер заявив, що російські війська почали використовувати танки та БМП під час штурму на Покровському напрямку. Речник української бригади, яка діє на Новопавлівському напрямку, заявив, що російські війська ведуть штурм в основному з використанням мотоциклів, квадроциклів і багі.
Речник українського батальйону, який діє на Покровському напрямку, заявив, що російські війська накопичують техніку радянських часів для штурму, і що втрати росіян у цьому районі зросли втричі з початку переговорів (імовірно, йдеться про середину лютого 2025 року).
Велика Новосілка
Геолокаційні кадри, опубліковані 1 квітня, показують, що російські війська нещодавно просунулися на північний захід від Бурлацького (на північний захід від Великої Новосілки).
2 квітня російські війська наступали на північ від міста в районі Дніпроенергії та на північний захід в районі Веселого, Шевченка та Бурлацького.