На книжковому клубі в Луцьку говоритимуть про «Нестерпну легкість буття»
-33335c63ed666ad78d4af39bef564e2d.jpg)
Цього разу для читання і обговорення вибрали книгу Мілана Кундери «Нестерпна легкість буття».
Книжковий клуб «Місто читає» запрошує книголюбів обговорити роман Мілана Кундери.
Нове засідання клубу відбудеться 16 квітня. Для читання і обговорення резиденти обрали книгу Мілана Кундери «Нестерпна легкість буття».
«Можливо, у когось є сумнівне враження, що участь у книжкових клубах — це щось на кшталт уроків літератури у школі, коли вас викликають до дошки і питають нюанси сюжету. Але це насправді не так. У нас збирається дуже різна за віком, професією, досвідом аудиторія, і ми ділимося думками про ідеї, героїв. Усе дуже емоційно, дискутуємо палко, бо усі різні і в цьому вся суть. Почути інших і, можливо, змінити й власну думку», — розповіла про роботу книжкового клубу головна редакторка misto.media Тетяна Приймачок.
Коли: 16 квітня, 18:00.
Де: локацію повідомлять згодом у телеграм-каналі клубу.
Для зареєстрованих учасників діє знижка 20% на купівлю паперового примірника на сайті видавництва «Старий лев».
Отримати промокод можна після реєстрації на зустріч, а також у телеграм-каналі клубу.
Про що ця книга
«Нестерпна легкість буття» — роман Мілана Кундери 1984 року про життя двох жінок, двох чоловіків, собаки у період Празької весни в Чехословаччині.
Події відбуваються переважно у Празі наприкінці 1960-х — на початку 1970-х років. У романі досліджується мистецьке та інтелектуальне життя чеського суспільства від Празької весни 1968 року до вторгнення Радянського Союзу та трьох інших країн Варшавського договору в Чехословаччину і його наслідки через долі двох пар людей і тих, хто їх оточував.
«Цей роман можна розібрати на цитати про кохання і зраду. Можна зненавидіти Томаша та співчувати Терезі. А потім засуджувати її і хвилюватися за нього.
Він про те, що у нас одне життя, і воно більше не повториться.
Але водночас про циклічність історії. Тло роману — окупація Росією Праги (як і всієї тодішньої Чехословаччини). І у згадках ми бачимо усі ті ж методи: зміна назв вулиць, боротьба (чит.: «знищення») еліти та тотальна пропаганда.
Ця книга не така вже й легка, як ідеться в назві. Але вона про буття, у всіх його проявах та з усіма ґанджами», — зазначила Анна-Єкименко Поліщук, операційна менеджерка Літературної платформи «Фронтера».