Мобільний застосунок, який розробили луцькі айтівці, претендує на премію
-c62a02c2863d95f2b54730f70d5d9510.jpg)
Фото ілюстративне.
Фото: unsplash
Додаток Better Mobility, який розробили для маломобільних груп, потрапив до списку претендентів у премії DOU в номінації «Найкраща соціально орієнтована ІТ-ініціатива».
Про це інформують організатори.
Що це за премія
Премія DOU — це благодійна ініціатива, яка об'єднала колег в ІТ-галузі з різних локацій для підтримки Збройних сил України.
Вже вдруге організатори планують знайти й відзначити ініціативи та проєкти, які наближають перемогу, формують українську ІТ-спільноту і є двигунами технологічного розвитку країни.
Мета — продемонструвати найкраще в українському ІТ і надихнути спільноту на створення нових проєктів. Для цього й запустили премію DOU.
Обиратимуть переможців серед 5 категорій:
найпотужніша ініціатива від ІТ-компанії, що наближає перемогу;
найпотужніша ініціатива від ІТ-спеціалістів, що наближає перемогу;
найкраща некомерційна ініціатива, яка сприяє розвитку ІТ-галузі;
найкраща соціально орієнтована ІТ-ініціатива;
вони — надихають.
У кожній категорії можна проголосувати за трьох номінантів.
Голосувати може ІТ-спільнота до 27 лютого. Переможців оголосять у березні в Києві.
Про мобільний застосунок
Додаток Better Mobility App створили для людей, які користуються кріслами колісними, мають протези, для мам з візочками і для всіх, хто має обмеження мобільності. Це спільний проєкт групи компаній BusMarket Group і громадської організації «Більше мобільності».
Розробила додаток команда компанії BMTech. На створення застосунку витратили майже рік.
У ньому на інтерактивній мапі можна знайти заклад, куди хочете піти, та побачити, наскільки він адаптований для маломобільних людей: чи є тут пандус, чи відповідає кут його нахилу нормам, яка ширина дверей, чи можна проїхати туди візком, який перехід від пандуса до землі, чи є сходи, ліфт, які поручні.
Встановивши додаток, можна відкривати карту, яка містить дані про заклади і їх рівень доступності. Вони позначені трьома кольорами:
зелена локація — це доступний заклад;
помаранчева — доступний із допомогою;
червона — недоступний.
Так користувачі зможуть швидко зорієнтуватися.
Аби побачити локацію, є функція фотоогляду.
Застосунок запустили у жовтні минулого року. В кінці січня на мапі було зазначено близько 1200 локацій.
У застосунку позначають різні міста. Найкраще наповнена мапа в Луцьку, бо звідси починали вносити дані. Наймолодша користувачка — 7-річна лучанка. Найактивніша — громадська активістка Богдана Караванська, яка зробила на мапі понад 300 відміток, розповіла в коментарі misto.media фахівчиня зі зв'язків із громадськістю групи компаній BusMarket Group Віталіна Веремчук.
«Перемога в премії DOU не передбачає фінансових винагород. Для нас це нагода ще раз сказати, що безбар'єрність важлива, що хороші технологічні рішення можуть впливати на країну, можуть генерувати зміни. Це ще одна можливість розповісти більшому колу людей про те, що додаток доступний для всіх. Це дієвий інструмент в руках громади для того, аби заявити про важливість інклюзивності», — зазначає вона.
Додаток безплатний і доступний для користувачів IOS та Android.