Що почитати? Ми спитали сестер-засновниць сімейної мануфактури шоколаду «Sisters A. Chocolate»
Засновниці мануфактури шоколаду з Луцька розповіли, що люблять читати.
Сестри Олена Голоденко й Олександра Осіпова — засновниці луцького бренду крафтового шоколаду «Sisters A. Chocolate».
Дівчата знаються на доброму шоколаді і мають смак на хорошу літературу. Вашій увазі — добірка книг про виживання, кохання, філософію і, звісно, шоколад.
Вольфґанґ Шивельбуш «Смаки раю. Соціальна історія прянощів, збудників та дурманів»
Цю книгу варто прочитати, щоб нагадати собі (або дізнатись) історію деяких речовин і продуктів, а також те, як ці речі вплинули на перебіг розвитку людства.
З власного досвіду знаємо, що люди часто схильні нарікати на зростання цін чи на дефіцит товарів, не задумуючись, який шлях вони проходять, щоб потрапити на стіл. Якщо ви любите каву, шоколад, спеції, то вам буде цікаво почитати історію цих товарів.
Наприклад, у XIV столітті один фунт (близько 450 грамів) мускатного горіха дорівнював вартості семи вгодованих волів. Перець, гвоздика, імбир були символами влади, свідчили про високий соціальний статус господаря. Пошук прянощів, які привозили з величезними складнощами зі Сходу, призвів до найбільшої одержимості XV століття — відкриття морського шляху до Індії.
Звісно, для нас найбільш цікава тут історія шоколаду: в книзі розповідається, як він потрапив у Європу і перетворився з дорослого елітного напою на дитяче какао й плитковий шоколад.
Таня Малярчук «Забуття»
Роман про життя і кохання В’ячеслава Липинського, який понад усе любив Україну. Цю книгу дуже важко описати, її краще прочитати. Направду, дуже непроста життєва історія, яка, попри це, читається легко й на одному диханні. Забуття наштовхує на роздуми про українську ідентичність, а також про важливість для людини мати справу свого життя і «горіти» нею.
Це зовсім інша подача історії, після якої є відчуття, ніби ти дійсно усвідомлюєш і проживаєш події, які відбулися, а не просто прочитав (ла) абзац у вікіпедії. А ще після цієї книги виникає бажання відвідати садибу Липинських в Затурцях. Там, до речі, дуже гарно. Цей роман Тані Малярчук заслужив одну з найпрестижніших українських премій — Книгу року ВВС у 2016 році.
Едіт Еґер «Вибір» і «Дар»
(Рейтинг на Goodreads 4.5 та 4.4)
«Вибір» і «Дар» — дуже популярні книжки, тому, можливо, ви вже могли їх прочитати. Але це саме ті тексти, які додають надії і оптимізму, коли здається, що навколо вже лише суцільна темрява. Як на нас, читати їх краще в парі.
Едіт Еґер — неймовірна жінка, яка пережила Аушвіц. Вона потрапила туди, коли їй було 16 років, втратила там батьків. Їм із сестрою вдалося вижити. Через кілька років після звільнення вона емігрувала до Америки, де протягом десятиліть працювала над тим, щоб зцілитись від травми. Тепер допомагає це зробити іншим.
У книзі «Вибір» Едіт розповідає про (не)життя у концтаборі, її звільнення на грані смерті, самозцілення. Також це історії її пацієнтів, яким вона допомогла пережити скрутні моменти.
Книга «Дар» — це як посібник з психотерапії. Еґер ділиться історіями з життя свого та пацієнтів. Її розповіді легко спроектувати на себе.
Ці книги не можна описати декількома реченнями — там багато сенсів, травм, любові, смерті, трагедій. Але саме з цього складається життя.
Окрім того, Едіт Егір сьогодні має сторінку в інстаграм, де можна відчути її спрагу до життя, почитати прості поради, зарядитись позитивом. Дуже відгукуються її слова: «Ніхто не може уникнути страждань, але кожен з нас має вибір, ким бути в такі миті — жертвою чи вцілілим».
Ірвін Ялом «Шопенгауер як ліки»
«Коли Ніцше плакав»
Ми любимо психологію, тому, звісно, не могли оминути Ірвіна Ялома — професора психіатрії і відомого публіциста. Любимо його в цілому, читали більшість книжок. Якщо вам цікава сучасна психологія, психоаналіз, то вам однозначно сюди. Читаючи Ірвіна, ніби опиняєшся в кабінеті психотерапевта.
Найбільше вподобали його романи «Шопенгауер як ліки» і «Коли Ніцше плакав». Вони поєднують у собі філософію, психологію, релігію. Ірвін — надзвичайно талановита і розумна людина, читати його одне задоволення. В текстах можна віднайти багато несподіваних думок, цікавих поглядів на життя.
Без розуміння основ психології важко будувати бізнес або взагалі здорові взаємини з іншими людьми в сучасному світі. Тому книги Ірвіна Ялома дуже актуальні й наш «рекомендасьон» для всіх.
Катерина Рубан «Блюзи для дерев»
Ще дуже хочеться порадити збірку віршів Катерини Рубан — дівчини, яка переїхала до Луцька з Донеччини після початку війни в Україні у 2014 році. Катя — філологиня, поетка і ще дуже хороша людина. Якщо важко і сумний настрій, то почитати вірші Каті — саме те. Ось одні з улюблених її рядків для підняття настрою:
ти можеш, що хочеш, але обери — радіти
з причин несуттєвих, просто як вміють собаки й діти.
з того, як співає пташка або відступає відстань,
з того, як спочатку важко, а потім — квиток на південь.