Кіно про американську політику. Фахівець рекомендує
Ми спитали у політолога, що б такого подивитися про велику політику у США.
Американська політика пристрасна, як ніколи. Вона впливає, вирішує і часто дивує. З огляду на те, що виборча кампанія у США працює вже на п’ятій передачі з шести, ми вирішили запитати у політолога за фахом та нашого колеги з видання «Сила правди» Антона Бугайчука.
Беріть попкорн і вмикайтеся.
Падіння імперії / Civil War (2024)
Чому цікаво: це фільм про альтернативну реальність, у якій в США почалася громадянська війна через захоплення влади президентом, який вирішив «залишитися» на третій термін.
Головні герої тут — група журналістів, які вирішили не просто висвітлити війну, а й взяти інтерв’ю у президента. Для цього їм довелося перетнути лінію фронту та добратися у Вашингтон до деспотичного лідера, який, м’яко кажучи, не дуже радий чути гострі запитання.
Для українців нині цей фільм буде знаковим, тому що він яскраво показує, як по-різному можуть зашкарубіти люди в умовах війни, дефіциту, економічної кризи та постійного впливу пропаганди. Тут і «внє палітікі», і цинічна логіка вбивці, і безпідставна бравада політичних лідерів. А ще можна трошки доторкнутися до «демонів» та фантомних болів, які досі є в американському суспільстві.
Влада / Vice (2018)
Це фільм про легендарного американського політика Діка Чейні, який встиг попрацювати на топових посадах, зокрема був віцепрезидентом при Джорджі Буші молодшому.
Не впевнений, що фільм є біографічним, адже йому додали суттєву порцію американського епіку. Проте вийшло досить цікаво. І актори хороші :)
Для нас буде актуально, бо українці нині чимало говорять про «сірих кардиналів» при недосвідченому президентові. Дік Чейні був саме таким. Щоправда, сумніваюся, що наші «кардинали» здатні дорівнятися до такої майстерності.
Чесний кандидат / Irresistible (2020)
Єдиний комедійний фільм у цій трійці. Ця історія побудована на протиставленні американської глибинки та урбаністичної культури великих міст. А ще вона про те, як чесність та прямоту можна «обіграти» у виборчій кампанії. Зважаючи на реалії виборів у мажоритарних округах в Україні, цілком навіть життєва історія для нас.
Загалом варто дивитися, щоби підняти собі настрій та через жарти дізнатися трохи більше про культуру та політичні нюанси американського кантрісайду.