Жести на дорозі. Що показує регулювальник
Як зрозуміти регулювальника й не схопити штраф
У Луцьку не так і багато світлофорів, які не мають автономного живлення. Тобто, навіть під час знеструмлення вони працювати будуть. Але все ж аварії — енергетичні чи дорожньо-транспортні — трапляються.
У таких випадках на перехрестях, дорогах рухом авто можуть керувати регулювальники.
Поліцейський із жезлом у руках тоді — головний на дорозі. Йому поступаються у пріоритеті розмітка, сигнали світлофора. Втім, оскільки регулювальника не часто зустрінеш на вулицях, чимало водіїв губляться, як розуміти вказівки.
Зі слів речниці Патрульної поліції Волині Єлени Барило, найчастіше за умов знеструмлення поліція працює на перехрестях вулиць Рівненської — Відродження — Електроапаратної, а також Дубнівської — Карпенка-Карого — Об’їзної. Легше перехрестя на Ковельській — Набережній. Водії справді часом нехтують сигналами й тоді наражають себе на притягнення до відповідальності.
Заручившись підтримкою інспектора роти № 3 Олександра Брика, ми демонструємо наочно і просто, що можна робити, коли регулювальник показує вам певний сигнал. Це стосується, до слова, і пішоходів. Їм знати правила теж обов’язково.