Що почитати? Ми запитали у лікарів ветеринарної клініки «Вірний Друг»
Історії про літо, еротику і мотивацію.
Напередодні професійного свята лікарів наших чотирилапих друзів ми поцікавилися, що люблять читати луцькі ветеринари.
Ірина Шелест — засновниця ветеринарної клініки «Вірний Друг», та три її колеги-лікарки пропонують яскраву та строкату добірку емоційних та мотиваційних книг про літо, життя і смерть, успіх, силу, еротику.
Джим Ловлесс «Іди туди, де страшно»
Ця книга від відомого бізнес-тренера допомагає зважитись на те, що викликає страх. Успішні люди долають його зусиллями волі і роблять те, що дуже хочеться, навіть якщо страшно.
Ми завжди можемо обрати: боятися та ніколи не дізнатися, яке життя по той бік страху, або ж ризикнути, глянути йому у вічі та стати щасливим. Автор розповідає, як він подолав власний страх глибини і почав займатися дайвінгом. В книзі ви знайдете схему боротьби зі страхом і відшукаєте мотивацію до дій в собі самому.
Клариса Пінкола Естес «Жінки, що біжать з вовками»
Авторка книги — психологиня, яка «розбирає» казки методом психоаналізу. Ця книга непроста для прочитання, але вона просто магічна. Це історія про жінку, жіночу природу, жіночу сутність, природу жінки — силу і вразливість, міць і могутність.
Також це великий екскурс в міфи та легенди, традиції давніх і сучасних племен, яких не пошкодила цивілізація, це казки для «дорослих дівчаток», які виросли і забули дещо важливе про себе самих. Кожна жінка — це богиня, вовчиця, хижачка, мати… Кожна жінка має внутрішню силу і проходить життєвий досвід.
Ця книга — це терапія, це казка, розмова зі своїм внутрішнім світом, в ній можна отримати відповіді на багато поставлених перед собою запитань.
Лі Керрол «Крайон. Подорож додому. Притча про Майкла Томаса і сімох ангелів»
Це історія про чоловіка, який пережив клінічну смерть. Що він побачив, коли зупинилося серце? Чи є життя після смерті? Це ті питання, які нас цікавлять і лякають водночас.
Автор змальовує смерть як початок нового життя в країні ангелів, де теж є свої пригоди, товариство і відповіді на питання, які цікавили все життя. Ця книга, немов заспокійлива таблетка для тих, хто пережив втрату.
Рей Бредбері «Кульбабове вино»
Я перечитала цю книгу вже разів 5, це як пити щоразу своє улюблене вино та насолоджуватися цим знайомим смаком і ароматом…
Це вічна історія про те, як треба смакувати життя, помічати красу в деталях, і коли ти ще зовсім юний і лише «принюхався», як пахне життя, і коли ти вже старий і кволий, але ще маєш гаряче серце і гостро любиш цей світ.
Книга-спогад, дотик, книга-аромат та післясмак… Книга про дитинство та про літо. Книга, яку хочеться перечитувати ще і ще, і насолоджуватися кожною сторінкою. Ось мої улюблені цитати:
«Візьми літо в руку, налий літо в келих — у найкрихітніший, звісно, з якого тільки й зробиш єдиний терпкий ковток, піднеси його до губ — і по жилах твоїх замість лютої зими побіжить спекотне літо…»
«У війні взагалі не виграють. Усі тільки й роблять, що програють, і хто програє останнім, просить миру»
«Коли йдеш пішки, є час озирнутися навколо, помітити найменшу красу»
«Ми тому й любимо захід сонця, що він буває тільки один раз на день»
Генрі Марш «Історії про життя, смерть та нейрохірургію»
Надзвичайно цікава книга. Книга-спогад, книга-сповідь. Талановитий лікар Марш — прагматик, філософ, але разом із тим чуйний і душевний, розповів про всі деталі та тонкощі своєї роботи, описав операції. Завдяки вмінням та знанням лікаря проведено сотні успішних операцій на мозку та врятовано велику кількість життів.
Однак Марш визнав, що ніколи не має абсолютної впевненості в тому, як пройде операція: чи не постраждають життєво важливі зони мозку. Були і помилки, про що він відверто зізнається у книзі. Особливо зворушливими були моменти, коли лікар Марш плакав за своїми пацієнтами і ставив собі запитання: «Чи зробив я все, що міг?»
Особливої уваги заслуговує вміння лікаря спілкуватися з пацієнтами та їхніми родичами. Його тактовність, чуйність, вміння вислухати, зрозуміти, підтримати. Після прочитання книги я вкотре ствердилася в думці, що бути хорошим лікарем — це покликання.
Оксана Забужко «Польові дослідження з українського сексу»
Напевно, перша найвідоміша книга нашої землячки. Цікава не лише фабулою про романтичне знайомство, стосунки, кохання, еротику, пристрасть, а й історичними відступами, в які треба вчитатися. Це не легенький жіночий романчик, а феміністична книга. Тут про жінку, яка класна сама по собі та не шукає опори в чоловікові, аби не впасти. Це книга, яка випрямляє спину.
Елізабет Ґілберт «Місто дівчат»
Якщо ви читали або дивилися фільм «Їсти, молитися, кохати», вам точно сподобається і «Місто дівчат». Ця книга про пристрасть до життя, про свободу замість матеріальних чи соціальних перспектив, про кохання і богему довоєнного Нью-Йорка. Прочитавши цю історію, хочеться зірватися з ланцюга і «йти жити то життя», а не виконувати невідомо ким встановлені правила.