Вчені вперше надрукували «дихаючий» аналог легені

Штучний орган за розмірами не більше монетки. Проте він допоміг дослідникам розробити технологію друку складних судинних органів.

AliExpress WW
AliExpress WW
AliExpress WW
AliExpress WW
AliExpress WW

Про це повідомляє Popular Mechanics.

Дослідники з Університету Райса успішно застосували тривимірний друк, щоб створити мініатюрний аналог людської легені. У майбутньому ця революційна модель допоможе вирішити проблему нестачі органів для трансплантації.

За словами авторів дослідження, головною перешкодою для них виявилася нездатність друкувати складні судинні системи, які в організмі служать для транспортування крові, повітря, лімфи і жовчі. Наприклад, дихальні шляхи легенів тісно пов’язані з кровоносними судинами, що дозволяє збагачувати кров киснем.

Вчені вперше надрукували «дихаючий» аналог легені

Щоб вирішити проблему, над якою билися багато трансплантологів, дослідники розробили нову технологію біодруку з відкритим вихідним кодом. Вона отримала назву SLATE («стереолітографія для тканинної інженерії»). В процесі друку з використанням SLATE шари тканини друкуються по одному і обробляються синім світлом, який робить їх твердими.

Watsons UA
Watsons UA

У якості доказу концепції дослідники надрукували структуру, яка імітує легені. Вона виявилася досить міцною, щоб витримувати ритм дихання, а в судинах вистачило місця для переміщення еритроцитів.

В майбутньому технологію можна буде використовувати, щоб друкувати функціональні органи для пересадки, а також створювати моделі для вивчення хвороб. Дослідники визнають, що поки перебувають на початку шляху.

Раніше ми повідомляли про те, що дослідники з Ізраїлю надрукували з клітин людини функціональне серце. Поки воно дуже маленьке, щоб пересадити його пацієнту, однак у перспективі – масштабувати цю технологію.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Top