Вчені пояснили, як стрес призводить до автоімунних захворювань

Вчені пояснили, як стрес призводить до автоімунних захворювань

Розвиток автоімунних захворювань спричинений стресовими подіями у житті. Проте єдиної думки щодо того, як це відбувається, у науковому середовищі досі немає. Проведене американськими вченими дослідження вказує на вірогідний сценарій.

AliExpress WW
AliExpress WW
AliExpress WW
AliExpress WW
AliExpress WW

Про це пише EurekAlert.

Мікробіота кишківника відіграє важливу роль у взаємозв’язку стресу і автоімунної відповіді в організмі. Це з’ясувала команда американських вчених. Вони виявили, що у мишей стрес викликав зміни в кишкових бактеріях, які в свою чергу стимулювали активність імунних клітин, підвищуючи ймовірність імунної системи вражати здорові тканини.

До найпоширеніших автоімунних захворювань відносять розсіяний склероз, вовчак, ревматоїдний артрит, цукровий діабет першого типу, склеродермії і фіброз легенів.

Існують спадкові ризики, проте вважається, що найчастіше захворювання виникають у результаті комбінації чинників – генетичних і навколишнього середовища.

Watsons UA

Про тісний зв’язок імунітету і мікробіоти відомо давно, тому вчені планували виявити ознаки реакції бактерій у відповідь на стрес, пише EurekAlert. Команда провела експерименти з мишами впродовж 10 днів. Одна група перебувала у комфортних умовах, а іншу піддавали стресу, шокуючи щоденними зустрічами з домінуючими агресивними гризунами.

Watsons UA

Експеримент показав, що у мишей, котрі зазнали стресу, в мікробіоті була вища концентрація деяких бактерій. У їх числі були мікроби, які характерні для мікробіоти людей, що страждають від розсіяного склерозу.

Потім команда обстежила лімфатичні вузли гризунів і виявила збільшення чисельності декількох патогенних видів бактерій. Крім того, спостерігався вищий відсоток Т-клітин, які відіграють роль у розвитку автоімунних захворювань.

Вчені вважають, що подальші дослідження можуть вказати на способи корекції мікробіоти для впливу на автоімунітет і інші реакції, викликані стресом.

Хостинг від HyperHost
Хостинг от HyperHost

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Top