Вакцини залишаються найнадійнішим засобом в боротьбі з вірусами, але їх створення вимагає значного часу.
Про це пише The Guuardian, передає НОЖ.
Днями Національний інститут алергії та інфекційних захворювань США повідомив про появу можливої вакцини від нового коронавируса Sars-CoV-2. Її випробування можуть початися вже в квітні. За словами директора інституту Ентоні Фаучі, три місяці між виявленням вірусу і початком випробувань — це рекордний термін. Однак навіть у цій ситуації виробництво вакцини може початися не раніше наступного року, і немає ніяких гарантій, що робота дійде до цього етапу.
Попередні спалахи коронавирусів показали, що епідемії зупинялися самі по собі раніше, ніж вчені встигали створити вакцину. Це пов’язано, в тому числі, з недоліком інтересу фармацевтичних компаній. Для створення вакцин від нових хвороб їм потрібно подолати ті ж труднощі, що і при розробці інших ліків. Тому компаніям вигідніше займатися розробкою засобів проти вже відомих і широко поширених хвороб.
Спалахи нових вірусних захворювань розвиваються непередбачувано, і розробникам часто доводиться зупиняти роботу, якщо епідемія пішла на спад. Така ситуація вже відбувалася з попередніми коронавірусами Sars і Mers. При цьому вчені відзначають, що якби дослідження з розробки вакцини не згорталися, вони б могли суттєво прискорити вирішення нової проблеми.
Клінічні випробування нових медикаментів займають мінімум рік, тому необхідна фундаментальна підтримка досліджень вірусів.
Фото: Bill Bragg/The Guardian
Время перечитывать «Чуму»: из-за коронавируса взлетели продажи романа