Вакцину від коронавируса чекати ще довго — ринок в ній недостатньо зацікавлений

Точка зору: вакцини від коронавірусу доведеться чекати ще довго — ринок в ній недостатньо зацікавлений

Вакцини залишаються найнадійнішим засобом в боротьбі з вірусами, але їх створення вимагає значного часу.

AliExpress WW
AliExpress WW
AliExpress WW
AliExpress WW
AliExpress WW

Про це пише The Guuardian, передає НОЖ.

Днями Національний інститут алергії та інфекційних захворювань США повідомив про появу можливої ​​вакцини від нового коронавируса Sars-CoV-2. Її випробування можуть початися вже в квітні. За словами директора інституту Ентоні Фаучі, три місяці між виявленням вірусу і початком випробувань — це рекордний термін. Однак навіть у цій ситуації виробництво вакцини може початися не раніше наступного року, і немає ніяких гарантій, що робота дійде до цього етапу.

Попередні спалахи коронавирусів показали, що епідемії зупинялися самі по собі раніше, ніж вчені встигали створити вакцину. Це пов’язано, в тому числі, з недоліком інтересу фармацевтичних компаній. Для створення вакцин від нових хвороб їм потрібно подолати ті ж труднощі, що і при розробці інших ліків. Тому компаніям вигідніше займатися розробкою засобів проти вже відомих і широко поширених хвороб.

Спалахи нових вірусних захворювань розвиваються непередбачувано, і розробникам часто доводиться зупиняти роботу, якщо епідемія пішла на спад. Така ситуація вже відбувалася з попередніми коронавірусами Sars і Mers. При цьому вчені відзначають, що якби дослідження з розробки вакцини не згорталися, вони б могли суттєво прискорити вирішення нової проблеми.

Watsons UA
Watsons UA

Клінічні випробування нових медикаментів займають мінімум рік, тому необхідна фундаментальна підтримка досліджень вірусів.

Фото: Bill Bragg/The Guardian

Время перечитывать «Чуму»: из-за коронавируса взлетели продажи романа

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Top