Дослідники пояснюють, що здатність обробляти величезні обсяги даних дозволяє штучному інтелектові розпізнавати деталі, які люди просто не можуть побачити. Головний недолік системи в тому, що їй потрібні величезні обчислювальні потужності.
Про це повідомляється у журналі Nature Medicine.
Як пояснюють автори роботи, радіологи зазвичай працюють з двомірними зображеннями, отриманими в ході комп’ютерної томографії. А розроблений ними алгоритм «розглядає» результати сканування легенів як єдине 3D-зображення. Технічно, це навіть 4D, відзначають розробники, так як штучний інтелект порівнює результати з попередніми.
Розробники використовували метод глибокого навчання на майже 7 тис результатів комп’ютерної томографії легень. Виявилось, що алгоритм здатний виявляти навіть незначні пухлини в легенях, з поставленими завданнями він впорався в 94% випадків. Там, де були доступні попередні результати комп’ютерної томографії, він виявився так само ефективний, як лікарі-рентгенологи. У випадках же, коли попередніх результатів не було, він залишив їх позаду, видавши менше хибнопозитивних і хибнонегативних результатів.