Вандали періодично нищать луцькі вуличні ліхтарі. Місто за це потім платить
Через крадіжки на деяких вуличних ліхтарях комунальники вирішили перестали використовувати LED-лампи. А світильники-кулі часто нищать вандали.
У скільки обійшлося бюджету вуличне хуліганство
За словами комунальників, часто доводиться витрачати бюджетні кошти не ремонт вуличних ліхтарів не через їх несправність, а через вандалізм.
Регулярно мішенню хуліганів стають декоративні світильники-кулі, які постійно мусять замінювати. Тоді як звичайні ліхтарі потребують лише планового обслуговування. Торік на ремонт знищених вуличних світильників довелось витратити близько 200 тисяч гривень, розповів misto.media директор КП «Луцьксвітло» Валерій Мазін.
«Наприклад, минулої суботи довелось ремонтувати 5 світильників у формі куль, які стоять на майданчику біля входу в замок. Заміна одного ліхтаря коштує 400-500 гривень», — додав він.
Також, за його словами, такі ліхтарі регулярно розбивають біля міської ради та на проспекті Василя Мойсея біля будинку Панахиди.
Як можна вберегти вуличні світильники?
Є декілька варіантів. Перший — встановити спеціальні антивандальні ліхтарі. Це спосіб дієвий, але дорогий. За словами Мазіна, антивандальний світильник коштує від 20 тис. грн і більше. Тобто, на заміну лише 10 світильників, треба витратити понад 200 тис. грн.
Другий спосіб — розмістити ліхтарі якомога вище, щоб до них хулігани фізично не могли дістатись. Таким чином, приміром, почепили ліхтарі на проспекті Волі — від ЦУМа до вулиці Шопена. Там жодного разу їх не розбили.
Але не всюди можна поставити вищі ліхтарі, переконує директор «Луцьксвітла». Наприклад, в парках, поміж дерев світло не буде правильно розсіюватись. Крім цього, заміна — це також немалі кошти.
Кожен ліхтар підходить лише під «свою» опору, і ціни — різні. Наприклад, високо розмістили ліхтарі на проспекті Волі біля пішохідної доріжки. Ціна однієї опори для них коштувала близько 15 тис. грн, стільки ж вартував і один світильник, тобто лише один комплект вартував 30 тис. А є й дорожчі опори для ліхтарів, пояснив Мазін.
До слова, крім вандалізму у Луцьку є ще й проблема з крадіжками: у деяких місцях невідомі викручували LED-лампи, тому «Луцьксвітло» було вимушене повернутись до лампочок розжарювання.